KPSW z brązowym medalem w maratonie

Maria Bednarz, nauczyciel akademicki KPSW, reprezentowała naszą uczelnię w niedzielnym Maratonie Metropolii. W rozgrywanych w ramach tej imprezy, VI Mistrzostwach Polski Pracowników Oświaty w Maratonie zdobyła brązowy medal wśród kobiet! Maria Bednarz od 10 lat jest pracownikiem Wydziału Administracji i Stosunków Międzynarodowych KPSW, na którym prowadzi zajęcia ze studentami z zakresu samorządu terytorialnego. Biegać zaczęła 4 lata temu, a pasją zaraziła się od męża, Marka Bednarza, który również jest nauczycielem w KPSW. Ponad 42-kilometrowy maraton Toruń-Bydgoszcz był jej pierwszym maratonem atestowanym, wcześniej sprawdzała swoje możliwości w półmaratonach. Teraz wraz z mężem przygotowują się do Półmaratonu Unisławskiego, który odbędzie się 26 czerwca. Oboje w tej imprezie reprezentować będą Kujawsko-Pomorską Szkołę Wyższą.