Na kibiców KPSW Astoria można liczyć!

Tak jak rok i dwa lata temu, Mecz Słodkich Serc zakończył się sukcesem, i to nie tylko sportowym. Dzięki hojności kibiców Asty zebraliśmy około 250 kilogramów słodyczy, jedzenia, ale także książek, przyborów szkolnych i zabawek. Do części potrzebujących dotrzemy jeszcze przed świętami, do pozostałych tuż po nowym roku!

19 grudnia 2009 zaprosiliśmy wszystkich do hali przy ul. Królowej Jadwigi na „Mecz Słodkich Serc", czyli coroczną akcję charytatywną organizowaną przez naszą uczelnię wraz z koszykarzami Klubu Astoria. Wielka zbiórka słodyczy i prezentów dla najuboższych odbyła się podczas spotkania koszykarzy KPSW Astoria z drużyną Korsarza Gdańsk. Jak co roku, biletem wstępu na mecz było coś słodkiego lub inne produkty - książki, zabawki, artykuły papiernicze. Mroźna pogoda nie zniechęciła kibiców „Asty", z których każdy odpowiedział na apel koszykarzy i KPSW i przyniósł w prezencie słodkości i inne niespodzianki. W tym roku udało się zebrać około 250 kilogramów różnych darów, które jeszcze przed świętami trafią do potrzebujących. Konkretnie, do dzieci ze świetlicy terapeutycznej przy szkole Podstawowej nr 62 w Bydgoszczy, które dzielnie kibicowały koszykarzom podczas ostatniego meczu oraz do Centrum Pomocy dla Bezdomnych Kobiet i Matek z Dziećmi.

Spotkanie zorganizowaliśmy już po raz trzeci w ramach Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej „Pomóż dzieciom przetrwać zimę". W tym roku naszą inicjatywę, oprócz Klubu Astorii i KPSW, wsparli także: Bydgoski Oddział AXA, Korporacja Reklamowa Formedia, Agencja Reklamowa Pro Futuro i Agencja Allianz Dominik Baryłka. W przerwie meczu wszyscy kibice mogli podziwiać tancerzy z bydgoskiej Fabryki Tańca, którzy pokazali się w hip-hopie i tańcu brodway. Wrażenie było tym większe, że młodzi tancerze dotarli do Bydgoszczy wprost z turnieju w Toruniu, na którym zajęli I miejsce!