Czy koszykarz musi być wysoki?

Ile bułek je na śniadanie koszykarz? Jak długo trzeba trenować, by zawsze rzucać do celu? Czy dziewczyny też mogą grać w koszykówkę? Na te i wiele innych, znacznie trudniejszych pytań odpowiadali zawodnicy KPSW Astoria - Rafał Urbaniak i Łukasz Kuczyński oraz trener Maciej Borkowski. A zadawali je uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 62.

Na spotkanie z dziećmi koszykarze nie przyszli z pustą ręką. Dla wszystkich uczniów mieli paczki ze słodkościami, które uzbierano podczas grudniowego Meczu Słodkich Serc. Spotkanie to było wyjątkowe, bo na mecz pomiędzy Astą i Korsarzem Gdańsk nie obowiązywały normalne bilety wstępu, a słodycze. Tym samym, już po raz, trzeci koszykarze KPSW Astoria i nasi studenci, włączyli się w ogólnopolską akcję Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Uzbieraliśmy ponad 250 kilogramów słodyczy, ale także innych produktów. Wszystkie artykuły spożywcze, zabawki, książki oraz ponad połowę zebranych słodyczy przekazaliśmy potrzebującym z Centrum Pomocy dla Bezdomnych Kobiet i Matek z Dziećmi, gdzie obecnie mieszka 130 osób, w tym 65 dzieci, z których blisko 40 jest w wieku przedszkolnym.

Reszta słodyczy trafiła we wtorek właśnie do dzieci ze świetlicy terapeutycznej przy szkole Podstawowej nr 62 w Bydgoszczy. Uczniowie, z których część dzielnie kibicowała koszykarzom podczas meczu z Korsarzem, zasypała zawodników gradem pytań. Ci starali się odpowiedzieć na wszystkie, choć nie było to łatwe. Na koniec spotkania nie zabrakło obowiązkowej sesji fotograficznej z zawodnikami, którym większość dzieci sięgała... zaledwie do pasa.