Wizyta w Mersin w Turcji

Od 10 do 17 lipca 2019 roku trwa wizyta delegacji KPSW w Çağ Üniversitesi, z którym od kilku lat współpracuje Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy.

W skład delegacji wchodzą panie dziekan KPSW: dr inż. Joanna Gęsikowska, dr Beata Bazeli, dr Katarzyna Stefanowicz-Zawiszewska oraz dr Aleksadra Mreła i dr Maryla Bieniek-Majka.

Uniwersytecki campus, a w szczególności pracownia informatyki i biblioteka robią ogromne wrażenie. Uczestniczki delegacji wzięły udział w kilku spotkaniach z przedstawicielami wydziałów: ekonomicznego, pedagogicznego i technicznego. Rozmowy dotyczyły między innymi: udziału w konferencjach, wspólnych planów badawczych oraz projektów międzynarodowych z udziałem studentów i pracowników naukowych. W trakcie spotkań można było posmakować prawdziwej kawy po turecku. Efektem wizyty w Turcji jest między innymi to, że nadal będą kształcić się u nas studenci z Çağ Üniversitesi.

Strona internetowa Çağ Üniversitesi