Mistrzów Rachunkowości i Finansów jest dwoje!

Po raz 11. młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych z kilku województw walczyła o tytuł Mistrza Rachunkowości i Finansów oraz indeks na ekonomię w KPSW. W tym roku zwycięzców jest dwoje: Wojciech Angowski z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Grudziadzu i Marika Żynda z ZSZiO w Kartuzach. Konkurs organizowany jest przez Wydział Ekonomiczno-Społeczny KPSW oraz Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Bydgoszczy.

Konkurs jest organizowany od 2001 roku i adresowany do uczniów zawodowych szkół ponadgimnazjalnych, zainteresowanych przedsiębiorczością, gospodarką i funkcjonowaniem rynku finansowego. Jak pokazują dotychczasowe doświadczenia, większość uczestników poprzednich edycji, po zakończeniu szkoły wybiera studia ekonomiczne. Z roku na rok konkurs cieszy się coraz większą popularnością. W jego pierwszej edycji uczestniczyli tylko mieszkańcy naszego regionu, a w ostatnich zgłoszenia napływały z całej Północnej i Zachodniej Polski. Dotąd wzięło w nim udział około 250 szkół!

W tym roku zmagania kilkudziesięciu uczestników z całego kraju odbyły się 13 grudnia, w auli Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Bydgoszczy. W rywalizacji wzięło udział 14 szkół z kilku województw. Młodzież walczyła o tytuł i nagrody w kategoriach grupowych i indywidualnych. W tym roku I miejsce zajęli ex aequo Wojciech Angowski z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Grudziadzu oraz Marika Żynda z ZSZiO w Kartuzach. Na II miejscu uplasowały się dziewczęta: Anna Marchlewska (ZSZiO w Grudziądzu), Joanna Browarczyk i Iwona Szyca (ZSZiO w kartuzach), a na III Iwona Kaźmierczak z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych w Gnieźnie. W kategorii grupowej zwyciężyła szkoła z Kartuz, co nie było niespodzianką - Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach jest zdecydowanym liderem wśród laureatów. Szkoła pięciokrotnie zdobywała tytuł Mistrza Rachunkowości i Finansów.