Nagrody Naukowe Polityki

Trwa 19. edycja konkursu Nagrody Naukowe POLITYKI, którymi wyróżniani są najzdolniejsi młodzi naukowcy. Zgłoszenia można wysyłać do 16 czerwca 2019 r.

Do niedzieli 16 czerwca 2019 r. na stronie www.polityka.pl/stypendia dostępny jest formularz zgłoszeniowy, którego wypełnienie jest warunkiem przystąpienia do konkursu o 5 stypendiów po 15 tys. zł. Nagrodą dodatkową jest publikacja wywiadów z laureatami na łamach tygodnika POLITYKA.
Piętnastu finalistów ogłosimy na łamach POLITYKI w środę 18 września, zaś nazwiska pięciu stypendystów ogłosimy podczas uroczystości wręczenia Nagród w niedzielę 20 października.

Fundacja Tygodnika POLITYKA prowadzi akcję stypendialną skierowaną do wybitnych młodych ludzi nauki od 2001 roku. Celem programu jest promocja nauki i eksponowanie naukowców, którzy są w awangardzie myśli, badań, intelektualnych poszukiwań, popularyzowanie tego, co robią i ich samych, jako wzorców kariery zawodowej.

W ciągu osiemnastu lat trwania akcji dzięki pomocy partnerów finansowych oraz czytelników tygodnika POLITYKA, którzy wpłacali na akcję 1% podatku, Fundacja wsparła 302 naukowców z różnych dziedzin nauki kwotą blisko 6 mln 400 tys. zł.

Regulamin, składy kapituł oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na naszej stronie www.polityka.pl/stypendia

Będziemy wdzięczni za dystrybucję tej informacji na Państwa Uczelni/Wydziale wśród osób potencjalnie zainteresowanych aplikowaniem.