Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

EN RU UA

Uczennice I LO bezkonkurencyjne

Zwycięzcy, a dokładnie zwyciężczynie III edycji Dyktanda z Języka Angielskiego pojawiły się w poniedziałek w KPSW, by odebrać zasłużone nagrody. Wszystkie laureatki, które wzięły udział w uroczystości są uczennicami I LO. Jedyny rodzynek w tym gronie - uczeń IX LO i zdobywca III miejsca, w spotkaniu nie mógł uczestniczyć.

W tym roku w Dyktandzie wzięło udział kilkudziesięciu uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a także gimnazjalistów Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Bydgoszczy nie mieli sobie równych podczas III edycji Dyktanda z Języka Angielskiego. Młodzież z „jedynki" stanowiła w tym roku najliczniejszą grupę piszących i to właśnie ona okazała się bezkonkurencyjna w tej językowej rywalizacji. Choć nikomu nie udało się napisać bezbłędnie, komisja nie miała problemów z wyłonieniem laureatów. I miejsce przypadło Karolinie Krzechki (ZSO nr 1), II - Julii Jaromirskiej (ZSO nr 1), III - Krzysztofowi Smolikowi (IX LO). Komisja postanowiła wyróżnić także Oliwię Lewandowską (ZSO nr 1) oraz Aleksandrę Zalewską (ZSO nr 1).

24 maja w gmachu KPSW odbyło się uroczyste wręczenie nagród, wśród których znalazły się najnowsze słowniki i książki ufundowane przez sponsorów Dyktanda - księgarnie językowe POLANGLO i POWER. Zwyciężczyni, czyli Karolina Krzechki oprócz książek otrzymała nagrodę główną, czyli indeks na filologię angielską w KPSW. Niestety, w najbliższej przyszłości z nagrody skorzystać nie będzie mogła, bo... jest dopiero uczennicą I klasy.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy, zwłaszcza że - co potwierdza dr Ewa Wełnic, która przygotowywała tegoroczne dyktando - tekst do najłatwiejszych nie należał: - 90 procent piszących miało problem ze słowem "Mayor" pisanym na różne nieprawidłowe sposoby i z nazwą Tamizy - po angielsku powinno być "Thames". Słowo to wymawiamy jako "temz" i jest to wyjątek, gdy nie używa się dźwięku "th", a tylko samo "t". Dyktando musi zawierać językowe „kruczki", więc nie mogło ich zabraknąć także w naszym.

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa
w Bydgoszczy

ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz
  52 321 11 88
  rektorat@kpsw.edu.pl