Obchody 75. Rocznicy Powstania Warszawskiego

Prezydent Bydgoszczy oraz Koło Terenowe Związku Powstańców Warszawskich serdecznie zapraszają na obchody 75. Rocznicy Powstania Warszawskiego, symbolu pełnej poświęcenia walki o wolność w 1944 roku.

Siedemdziesiąt pięć lat temu, warszawscy powstańcy podjęli najtrudniejszą walkę W swoim życiu, pokazując nam prawdziwą cenę honoru i męstwo.
W imieniu Narodu powiedzieli „nie" hitlerowskiemu okupantowi, kładąc na szali swoje młode życie, swoje plany, marzenia,
Stanęli do nierównej walki o Polskę, o jej wolność / niepodległość i dla nas tą wolność i niepodległość wygrali.

Program obchodów 1 sierpnia 2019 roku
godzina 17.00 — Uroczystość pod Pomnikiem Powstania Warszawskiego (u zbiegu ulic Gdańskiej i Czerkaskiej)

Uroczystości poprzedzone zostaną Mszą świętą w Kościele Garnizonowym pw. NMP Królowej Pokoju o godzinie 15.30
(po mszy przejazd autokarem na miejsce dalszych uroczystości)