Obszary wiejskie w podregionie pilskim przed i akcesji Polski do Unii Europejskiej

Autor: Andrzej Czyżewski, Joanna Strońska-Ziemann
Miejscowość i rok: Bydgoszcz 2016
Liczba stron: 280, format B5
ISBN: 978-83-89914-91-0
CENA: 42,-00 zł ( w tym 5 % Vat)
Zamów książkę:
Spis treści Pobierz

Obszary wiejskie w podregionie pilskim przed i po akcesji Polski do Unii Eurpejskiej .

"
Podjęty temat jest ważny ze względów naukowych i utylitarnych, uznając, że badania dotyczyły obszarów zlokalizowanych w regionie należącym do najlepiej gospodarczo rozwiniętych w kraju, a zarazem silnie zróżnicowanego. Zróżnicowanie to jest szczególnie widoczne i odczuwalne na obszarach wiejskich, które powinny być traktowane ze szczególną starannością w kontekście realizacji koncepcji zrównoważonego rozwoju oraz celów polityki spójności. Z punktu widzenia pracy szczególnie istotny jest fakt, że problemy wynikające z dużego strukturalnego zróżnicowania rolnictwa, występowania niekorzystnych uwarunkowań przyrodniczych dla produkcji rolniczej i równocześnie występowania obszarów o wysokich walorach przyrodniczych stanowiących wiele ograniczeń dla prowadzenia działalności gospodarczej, a na dodatek występują tu problemy będące konsekwencją niekorzystnych skutków restrukturyzacji państwowego sektora rolnictwa. Można zatem stwierdzić, że badania wypełniają lukę związaną z rozpoznaniem złożonych problemów rozwoju specyficznych obszarów wiejskich, przy uwzględnieniu wieloaspektowego podejścia i szerokiego katalogu czynników kształtujących te procesy, w tym czynników związanych z procesem integracji – z pełnym członkostwem Polski u UE. Z recenzji naukowej dr hab. Grzegorza Ślusarza, prof. Uniwersytetu Rzeszowskiego"

Ze wstępu