Pedagogika wobec wyzwań cywilizacyjnych

Miejscowość i rok: Bydgoszcz 2011
Liczba stron: 305, format B5
ISBN: 978-83-89914-51-4
CENA: 47,50 zł ( w tym 5 % Vat)
Zamów książkę:

Spis treści Pobierz str.1Pobierz str. 2

"
Wobec szerokiego spektrum tematyki tekstów, rozległego pola problemowego obejmującego wszystkie szczeble edukacji formalnej oraz praktyki edukacji nieformalnej (...) dla zrozumienia merytorycznej zawartości tomu jest wskazanie kontekstu powstania tej publikacji, a mianowicie hasła organizującego dobór tekstów: Jeden świat, wiele kultur. W każdym z tekstów jest (...) mniej lub bardziej wyraźnie zaakcentowana szeroko pojmowana perspektywa wielokulturowości: w wymiarze aksjologicznym, epistemologicznym, historycznym, technologicznym, (...). Autorzy prezentują te refleksje i doświadczenia, które odnoszą się do specyfiki wybranej kultury, spotkania innych kultur, metod i środków akulturacji, konsekwencji otwartości współczesnego świata, itp. (...)."

Z recenzji prof. dr hab. Marii Czerepaniak-Walczak