Centrum Studiów Ratzingera, plany współpracy

Przedstawiciele KPSW rozmawiali z Profesorem Pierluca Azzaro, Sekretarzem Fundacji Watykańskiej J. Ratzinger - Benedykt XVI odnośnie dalszych planów współpracy. Przed nami kolejne wartościowe inicjatywy.

Dnia 20 lutego 2019r. Kujawsko-Pomorską Szkołę Wyższą w Bydgoszczy odwiedził Prof. Pierluca Azzaro, Sekretarz Fundacji Watykańskiej J. Ratzinger - Benedykt XVI oraz wykładowca historii Europy i historii myśli politycznej na Universita Cattolica del Sacro Cuore. Najważniejsze tematy związane z dalszą współpracą z Fundacją prof. Pierluca Azzaro omawiał wspólnie z przedstawicielami KPSW - Rektor KPSW prof. nadzw. dr Heleną Czakowską i prof. nadzw. KPSW., ks. dr Mariuszem Kucińskim.

Celem Centrum Studiów Ratzingera jest promowanie wiedzy i studiów z zakresu teologii i nauczania kard. Józefa Ratzingera, organizowanie i wspieranie konferencji naukowych, wyróżnianie naukowców i studentów, koordynowanie współpracy uczelni w Polsce z uczelniami zagranicznymi. Centrum jest ośrodkiem koordynującym współpracę i dialog między uczelniami.