Pomoc finansowa dla studentów z niepełnosprawnością

Szanowni Państwo,

informujemy, że do 10 października 2017 roku trwa nabór wniosków w ramach programu „Aktywny samorząd”, który w module II wspiera osoby niepełnosprawne w uzyskania wykształcenia na poziomie wyższym.

Każdy student posiadający znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności może złożyć wniosek o pomoc finansową ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Wnioski studentów z powiatu bydgoskiego (tj. gmin: Białe Błota, Dąbrowa Chełmińska, Dobrcz, Koronowo, Nowa Wieś Wielka, Solec Kujawski, Sicienko, Osielsko) przyjmowane są w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Bydgoszczy przy ul. Konarskiego 1-3, natomiast wnioski studentów z Bydgoszczy przyjmowane są w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Toruńskiej 272.

Szczegółowe informacje na temat pilotażowego programu „Aktywny samorząd” w 2017 roku zamieszczono na stronie internetowej: