Prawo najnowszym kierunkiem w KPSW!

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy otrzymała zgodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na prowadzenie jednolitych studiów magisterskich na kierunku PRAWO. Jesteśmy tym samym jedyną uczelnią niepubliczną w regionie i drugim niepaństwowym ośrodkiem w północnej Polsce, który spełnił niezwykle trudne wymagania stawiane przez ministerstwo przy otwieraniu tego typu studiów.

Studia prawnicze trwają pięć lat, kończą się uzyskaniem tytułu magistra i dają możliwość dalszego rozwoju w ramach wybranej aplikacji. Większość studentów prawa marzy o tym, by w przyszłości wykonywać prestiżowy i cieszący się dużym zaufaniem społecznym zawód sędziego, adwokata, prokuratora, notariusza czy radcy prawnego. Wielu jednak może budować ścieżkę swojej kariery w oparciu o inne dziedziny - może zatrudnić się w instytucji finansowej jako specjalista prawa finansowego, może udzielać porad prawnych w ramach własnej działalności lub pracować w kancelarii jako członek zespołu opracowującego różnorodne zagadnienia prawnicze. Potencjalnymi miejscami pracy, oprócz organów sprawiedliwości, są również organy administracji rządowej, samorządowej czy policja. Absolwenci prawa to wciąż ludzie poszukiwani i cenieni na rynku pracy.

Rekrutacja kandydatów na I rok prawa rozpocznie się w grudniu 2010 roku (nabór śródroczny).