Integracja na warsztatach i w Muzeum Piernika

Zapraszamy wszystkich studentów zagranicznych, którzy rozpoczynają właśnie studia w Bydgoszczy, do uczestnictwa w kolejnej edycji Dni Orientacyjnych. Pierwsze spotkanie „integracyjnego tygodnia" odbędzie się 9 października.

Swój udział w Dniach Orientacyjnych zgłosiło już blisko 90 studentów z pięciu bydgoskich uczelni: Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej, Collegium Medicum UMK, Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego i Wyższej Szkoły Gospodarki.

W naszej uczelni naukę w zimowym semestrze rozpocznie 8 obcokrajowców - 6 Turków i 2 Ukrainki. Ich oraz szerzę młodych osób z innych krajów będzie można spotkać podczas „integracyjnego tygodnia", który trwać będzie od 9 do 16 października 2010. Do udziału w spotkaniach zapraszamy także polskich żaków.

Szczegółowy program Dni Orientacyjnych:

9 October 2010, Saturday

15.00 - 18.00 How to survive abroad? Cultural workshops by Ewa Rutkowska

University of Technology and Life Sciences, Fordon, Bydgoszcz - Regionalne Centrum Innowacyjności (RCI), 7 Prof. Kaliskiego St. - UTP I + CM

18.00 - 22.00 Bonfire (musical performance and refreshments)

University of Technology and Life Sciences, Fordon, Bydgoszcz,

7 Prof. Kaliskiego St. (behind of Auditorium Novum)

10 October 2010, Sunday

12.00 -15.00 Sightseeing of Bydgoszcz with guide + culinary workshops

Meeting at the Old Market Square

11 October 2010, Monday

10.00 - 13.00 How to survive abroad? Cultural workshops by Ewa Rutkowska

University of Technology and Life Sciences, Fordon, Bydgoszcz - Regionalne Centrum Innowacyjności (RCI), ul. Prof. Kaliskiego 7 - group of - UTP II + WSG

14.00 - 17.00 How to survive abroad? Cultural workshops by Ewa Rutkowska

University of Technology and Life Sciences, Fordon, Bydgoszcz - Regionalne Centrum Innowacyjności (RCI), 7 Prof. Kaliskiego St. - group of - UKW + KPSW

12 October 2010, Tuesday

15.00 - 16.30 Poland a (no so much) foreign country - Introduction to Polish lifestyle

and trivia knowledge that may save your life - presentation by Mikołaj Sobociński

University of Economy, 2 Garbary St.

17.30 - 19.30 L'Auberge espagnole (Spanish apartment) - film

University of Economy, 2 Garbary St.

16 October 2010, Saturday

10.00 Trip to Toruń

meeting point - PKP, 7 Zygmunta Augusta St.

Train connection: From Bydgoszcz Główna 10.30 to Toruń Miasto 11.30

Sightseeing of Toruń

14.00 Dinner at Oberża Restaurant ( I group - students of UKW, UMK CM, KPSW, WSG)

Oberża, 9 Rabiańska St.