Przedstawiciele Kliniki Prawa oddali hołd Żołnierzom Niezłomnym

"Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości"

Marszałek Józef Piłsudski

Członkowie Studenckiego Koła Naukowego ,,Klinika Prawa"-  Angelika Mrugowska, Daniel Olszewski oraz Krzysztof Oleksy wraz z opiekunem naukowym, dr Martą Czakowską oraz pracownikiem Katedry Nauk Prawnoustrojowych Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii mgr. Michałem Czakowskim mieli ogromny zaszczyt spotkać się w dniu 5 października 2016 roku na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach, przy Kwaterze na Łączce z Panem Profesorem Krzysztofem Szwagrzykiem.

Pan Profesor jest Wiceprezesem Instytutu Pamięci Narodowej, kierownikiem zespołu prowadzącego badania zmierzające do odnalezienia szczątków zamordowanych przez władze stalinowskie. Od lipca 2012 roku zespół pod przewodnictwem Pana Profesora dokonał odkrycia szczątków ponad 100 ofiar władz komunistycznych. Pan Profesor Krzysztof Szwagrzyk wskazał, iż szacuje się, że komuniści w  Kwaterze Ł pogrzebali łącznie ok. 300 swoich ofiar, które dla narodu polskiego są bohaterami. Jest to także prawdopodobne miejsce pogrzebania Rotmistrza Witolda Pileckiego oraz gen. Agusta Fieldorfa ,,Nila". Pan Profesor w niezwykle interesujący sposób omówił etapy poszczególnych prac prowadzonych przez jego zespół na Łączce. Jednocześnie Pan Profesor dodał, iż prowadzone prace to ,,spełnienie naszego obowiązku wobec poprzedników", wobec ,,tych, którzy walczyli o naszą wolność". W ocenie Pana Profesora Szwagrzyka nie jest także możliwym odnalezienie wszystkich, jednak należy podjąć w tym kierunku wszelkie starania. Członkowie delegacji oddali hołd Żołnierzom Niezłomnym.
Wizyta ta poprzedziła symulację rozprawy sądowej w procesie gen. Agusta Fieldorfa ,,Nila". Przygotowywana jest ona przez członków „Kliniki Prawa”, pod kierunkiem Pani Prof. KPSW, dr hab. Alicji Grześkowiak. Na symulację rozprawy serdecznie zapraszamy w dniu 28 października 2016 roku o godz. 10.00 do sali rozpraw w budynku C.