Przemiany prawa wyborczego. Doświadczenia nowych demokracji

Redaktor: Andrzej Sokala, Zbigniew Witkowski
Miejscowość i rok: Bydgoszcz 2007
Liczba stron: 207, format B5
ISBN: 978-83-89914-19-4
CENA: 36,75 zł 14,70 zł ( w tym 5 % Vat)
Zamów książkę:

Spis treści Pobierz

Z inicjatywy prof. zw. dr hab. Zbigniewa Witkowskiego, kierownika Zakładu Nauk Prawno-Ustrojowych KPSW w Bydgoszczy oraz Dziekana Wydziału Prawa i Administracji UMK w Toruniu, prof. dr hab. Andrzeja Sokali przy poparciu Władz KPSW w Bydgoszczy w dniach 18-19 maja 2007 r. odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa pt. " Przemiany prawa wyborczego- doświadczenia nowych demokracji. Republika Czeska, Republika Słowacka, Republika Ukraińska, Rzeczpospolita Polska". Celem konferencji było porównanie nie tylko stopnia zaawansowania procesu wypracowania regulacji normatywnych w zakresie prawa wyborczego w czterech wymienionych nowych demokracjach, ale i dokonanie wstępnej oceny funkcjonowania tych regulacji w praktyce ustrojowej wskazanych państw. Do udziału w konferencji udało się zaprosić znakomitych specjalistów prawa wyborczego z kraju i z zagranicy. Honorowy udział w konferencji wzięli członkowie Państwowej Komisji Wyborczej - prof. zw. dr hab. Andrzej Mączyński i Min. Kazimierz W. Czaplicki Kierownik Krajowego Biura Wyborczego.