Rachunek wyrównawczy w zadaniach

Miejscowość i rok: Bydgoszcz 2011
Liczba stron: 120, format B5
ISBN: 978-83-89914-47-7
CENA: 22,00 zł ( w tym 5 % Vat)
Zamów książkę:

"(...) Podręcznik "Rachunek wyrównawczy w zadaniach" autorstwa Profesora Bogdana Wolskiego powstał z myślą o studentach studiów pierwszego stopnia, studiujących na kierunku geodezja i kartografia. Podręcznik może stanowić pomoc w nauce i rozwiązywaniu zagadnień poznawanych przez studentów w ramach przedmiotu rachunek wyrównawczy. Podręcznik zawiera dwanaście rozdziałów, w których w przejrzysty i jasny sposób zostały omówione podstawowe pojęcia i metody rachunku wyrównawczego. W treści opracowania uwzględniono podstawowe wiadomości z algebry macierzowej, teorii błędów oraz wyrównania obserwacji bezpośrednich jednakowo i niejednakowo dokładnych. Zostały również przedstawione klasyczne metody wyrównania sieci geodezyjnych oraz analiza dokładności uzyskanych, w wyniku przeprowadzonego procesu wyrównanych, wartości obserwacji oraz niewiadomych. Bardziej szczegółowo został omówiony sposób wyrównania sieci niwelacyjnej metodą parametryczną oraz metodą warunkową, a także sposób wyrównania sieci liniowo-kątowej metodą parametryczną (...)."

Z recenzji dr inż. Marii Mrówczyńskiej