Raport. Szkoła i opiekunowie wobec eurosieroctwa w woj. kujawsko-pomorskim

Redaktor: Zbigniew Węgierski
Miejscowość i rok: Bydgoszcz 2010
Liczba stron: 108, format B5
ISBN: 978-83-89914-27-9
CENA: 25,20 zł 10,08 zł ( w tym 5 % Vat)
Zamów książkę:

Spis treści Pobierz

"
Recenzowany Raport jest naukowo opracowanym dokumentem dotyczącym stanu w województwie kujawsko-pomorskim aktualnego zjawiska społecznego i pedagogicznego o konsekwencjach wychowawczych, jakim jest eurosieroctwo. Dokument ten, składający się z dwóch części, opracowany został, z wykorzystaniem pełnego zestawu niezbędnej literatury przedmiotu i wiedzy resortu Edukacji Narodowej, przez zespół doświadczonych badaczy - pracowników naukowo-dydaktycznych KPSW w Bydgoszczy, pod kierunkiem wybitnego znawcy problematyki instytucjonalnej opieki nad dzieckiem, prof. dr hab. Zbigniewa Węgierskiego.

Walorem Raportu są cenne i interesujące wyniki badań uzyskane dzięki adekwatnej do złożoności analizowanego zjawiska koncepcji badań oraz metodologicznego znawstwa badaczy przeprowadzających skomplikowaną procedurę badawczą. Wysoka jakość rezultatów badań, potwierdzonych w czasie wstępnej ich popularyzacji i weryfikacji, a także wartościowe naukowo uogólnienia i wnioski z nich wynikające to pochodne teoretycznej podstawy Raportu przedstawione w postaci wzorowo opracowanej części I dokumentu, dotyczącej krytycznej analizy literatury przedmiotu - sieroctwa i opieki nad sierotami, autorstwa prof. Zbigniewa Węgierskiego."