Rektor Prof. KPSW dr Helena Czakowska na 100-leciu Państwowej Inspekcji Pracy

10 października 2019 w Bydgoszczy odbyły się obchody jubileuszowe 100-lecia Państwowej Inspekcji Pracy. Kujawsko-Pomorską Szkołę Wyższą w Bydgoszczy reprezentowała Rektor prof. KPSW dr Helena Czakowska.

3 stycznia 1919 roku wszedł w życie, podpisany przez Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego dekret „o urządzeniu i działalności inspekcji pracy”. Ten przełomowy moment stał się jednocześnie początkiem stuletniej dziś historii Państwowej Inspekcji Pracy. Na przestrzeni wieku Państwowa Inspekcja Pracy przeobrażała się, dostosowując formę działania do zmian zachodzących w kraju. Niezmiennym jest fakt, że jednym z priorytetów tej instytucji jest poszanowanie ludzkiej pracy. Liczne wyzwania, z którymi trzeba było się zmierzyć przez ten wiek istnienia jasno wskazują, iż prawidłowe funkcjonowanie rynku pracy, nie jest możliwe bez zachowania elementarnych standardów pracy oraz jest ochrony.

Z okazji jubileuszu JM Rektor złożyła na ręce Okręgowego Inspektora Pracy w Bydgoszczy Pana Zbigniewa Studzińskiego medal Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy oraz życzenia dla wszystkich pracowników instytucji.