O rodzinie i jej roli w wychowaniu

„W poszukiwaniu znaczenia rodziny w czasach ponowoczesnych" - taki tytuł nosił wykład, który 14 kwietnia wygłosił prof. dr hab. Anna Kwak z Uniwersytetu Warszawskiego. Było to trzecie, i ostatnie już spotkanie, w ramach seminariów poświęconych współczesnym środowiskom wychowawczym.

Cykl seminariów poświęconych wychowaniu nosił tytuł „Współczesne środowiska wychowawcze - stan obecny i kierunki przemian". W Kujawsko-Pomorskiej Szkole spotykali się naukowcy z całego kraju, by zastanawiać się nad rolą szkoły, domu i kościoła w wychowaniu dzieci i młodzieży. Pierwsze z nich odbyło się w grudniu ubiegłego roku z udziałem prof. dr hab. Marii Mendel z Uniwersytetu Gdańskiego, a jego tematem przewodnim było środowisko szkolne. W marcu gościem KPSW był ks. prof. dr hab. Jerzy Bagrowicz z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, który skupił się na temacie środowiska kościoła. Gościem kwietniowego spotkania była prof. dr hab. Anna Kwak z Uniwersytetu Warszawskiego, która mówiła o wielkim znaczeniu rodziny w procesie wychowania.

Organizatorem seminarium jest Wydział Pedagogiczny KPSW, a jego pomysłodawcami prof. nadzw. dr hab. Roman Leppert i prof.nadzw. dr hab. Mariusz Cichosz.