Spotkanie ze statystyką

Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy  zaprasza na Spotkanie ze statystyką!

Cykl wykładów pt. "Statystyka i kłamstwo" odbędzie się już 4 czerwca (sobota) podczas V Międzynarodowych Otwartych Dni Nauki (V International Open Scientific Days).
Współorganizatorami spotkania są: Urząd Statystyczny w Bydgoszczy i Polskie Towarzystwo Statystyczne w Bydgoszczy.
Spotkanie wykładem inauguracyjnym otworzy pan Władysław Wiesław Jagodziński, Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Statystycznego, długoletni rzecznik prasowy Głównego Urzedu Statystycznego. Zespół prelegentów tworzyć będą pracownicy Urzędu Statystycznego w Bydgoszczy, którzy wygłoszą referaty na temat: "Interpretacja informacji statystycznych", "Tajemnica statystyczna", "Rankingi/Rangowanie", "Statystyka w mediach".

Wstęp wolny!