Spotkanie ze Statystyką

Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy  zaprasza na kolejne Spotkanie ze statystyką! Tegoroczna edycja dedykowana jest 100-leciu Głównego Urzędu Statystycznego (GUS).

Cykl wykładów pt. "Statystyka czyli wszystko co się w życiu liczy" odbędzie się już 23 czerwca (sobota) o godz. 11.20 w siedzibie Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy  sala 312 C, budynek C. Współorganizatorami spotkania są: Urząd Statystyczny w Bydgoszczy i Polskie Towarzystwo Statystyczne w Bydgoszczy.
W programie Spotkania wykłady:  „Jak było – historyczny rys statystyczny” – Dominik Śliwicki,  „Administracyjne źródła danych” – Dominik Śliwicki, „Po co nam statystyka? - użyteczność statystyki” – Leszek Kozłowski, „Alternatywna statystyka – obszary rynku pracy” – Paweł Stopiński, Ewa Jankowska, „Big Data zmienia statystykę”  - Milena Krajewska i Marcin Wernerowicz.
Wstęp wolny!