Walcz o staż w biurze europosła

Poseł Janusz Zemke ogłasza nabór kandydatów na staże europejskie w zagranicznych i krajowych biurach poselskich. O miejsca ubiegać się mogą studenci kierunków: prawa, stosunków międzynarodowych, politologii, bezpieczeństwa narodowego, bezpieczeństwa wewnętrznego, europeistyki, logistyki, transportu oraz turystyki i rekreacji. Nabór trwa do 17 grudnia.

Staże w biurach europosła są skierowane do studentów z województwa kujawsko-pomorskiego, którzy studiują na uczelniach w regionie. Kandydaci aplikujący o przyjęcie na staż powinni osiągać dobre wyniki w nauce, a także wykazywać się aktywnością społeczną i obywatelską, wykraczającą poza obowiązki akademickie. Warunkiem przyjęcia będzie także dobra znajomość języka angielskiego.

Dotąd w stażach uczestniczyło 26 osób z naszego regionu, w tym 15 z nich miało okazję odbywać go w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Podczas staży zagranicznych, studenci mają okazję poznać „od środka" mechanizmy działania PE, uczestnicząc w posiedzeniach Komisji Parlamentu oraz biorąc udział w spotkaniach poświęconych kreowaniu polityki europejskiej. W ramach staży krajowych, biorą aktywny udział w bieżących pracach biur poselskich odpowiadając za organizację wielu przedsięwzięć takich jak: kursy języka angielskiego dla dzieci, bezpłatne porady prawne, konkursy wiedzy o UE.

Wnioski o przyjęcie na staż zawierające CV oraz list motywacyjny należy przesyłać do 17 grudnia na adres t.pulawski@onet.eu. Każdy kto prześle swoją aplikację, otrzyma za pośrednictwem poczty elektronicznej potwierdzenie przyjęcia dokumentów oraz informację o dalszym procesie wyboru kandydatów.