Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

EN RU UK

Pogotowie Podatkowe - co i jak z PIT-em za 2016 rok? Bezpłatne konsultacje!

Pogotowie Podatkowe to inicjatywa Kliniki Prawa Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy skierowana do wszystkich osób zainteresowanych udzieleniem bezpłatnej pomocy przy wypełnianiu zeznań podatkowych za 2016 rok.
Jeśli jesteś osobą fizyczną, nie prowadzisz działalności gospodarczej i potrzebujesz pomocy przy wypełnaniu PIT-a - zapraszamy na dyżury w siedzibie KPSW przy ul. Toruńskiej 55-57, budynek A, pokój 105 A (I piętro) w następujących terminach:

Czytaj więcej...

Seminarium o współpracy na rzecz seniorów

Z okazji minionego Dnia Babci i Dnia Dziadka Urząd Marszałkowski zorganizował seminarium na temat nowych możliwościach i form współpracy na rzecz seniorów. W spotkaniu udział wzięli liczni przedstawiciele działających w regionie gminnych rad seniora oraz członkowie sejmikowej Komisji Pracy , Pomocy Społecznej i Bezpieczeństwa. Naszą Uczelnię reprezentowała dr Marta Małecka, która wystąpiła wraz z mgr Małgorzatą Kozłowską (FGPE) z wykładem pt. "Portugalia jako kraj przyjazny seniorom - doświadczenia w zakresie wsparcia, opieki i pielęgnacji osób starszych".

Czytaj więcej...

Współpraca z Ośrodkiem Readaptacyjnym "Mateusz"

Dbając o praktyczny wymiar nauczania WNSiF nawiązuje współpracę z licznymi ośrodkami, instytucjami i przedsiębiorstwami.
Z Ośrodkiem Readaptacyjnym "Mateusz" Wydział współdziała już od roku 2013.  „Mateusz” od początku swego istnienia działa na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Są to osoby, które przez konflikty z prawem, pobyt w zakładzie karnym oraz uzależnienia straciły wszystko, zostały odrzucone przez rodzinę, przyjaciół, pozostawione same sobie – bez miejsca stałego pobytu i środków do życia.

Czytaj więcej...

Prof. KPSW, dr hab. Janusz Kutta i studenci w programie TVP3 Bydgoszcz

Dziś, tj. 27 stycznia br. o godz. 17:35 prof. KPSW, dr hab. Janusz Kutta wystąpi wraz ze studentami w programie TVP3 Bydgoszcz pt. "Wspólny mianownik, którego idea opiera się na debacie z udziałem róznych, często mających odmienne zdania, stron i sektorów.
Tematem dzisiejszego programu będzie tolerancja i pomoc cudzoziemcom.
Serdecznie zapraszamy do oglądania!

Nasza studentka odbiera Stypendium MNiSW

26 stycznia br. Pani Joanna Bruska, studentka kierunku Prawo, odebrała z rąk JM Rektor prof. KPSW, dr Heleny Czakowskiej decyzję Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Jarosława Gowina o przyznaniu stypendium za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2016/2017

Czytaj więcej...

Prof. KPSW, dr hab. Janusz Kutta w TVP3 BYDGOSZCZ

20 stycznia 2017 r. prof. KPSW, dr hab. Janusz Kutta gościł w TVP3 BYDGOSZCZ, gdzie podczas "Rozmowy dnia" opowiadał o okolicznościach powrotu Bydgoszczy do Macierzy w 1920 roku.
Zapraszamy do obejrzenia materiału z wywiadu.

Podsumowanie debaty międzypokoleniowej

W minioną sobotę, tj. 21 stycznia br. w murach KPSW odbyła się debata międzypokoleniowa pt. "Pokolenia - porozumienie czy konflikt".
Licznie przybyłych gości powitała dr Katarzyna Stefanowicz-Zawiszewska a oficjalnego otwarcia debaty dokonała dr Marta Chyła, Prodziekan Wydziału Nauk Społecznych i Filologicznych KPSW.
Program przedsięwzięcia rozpoczął występ dzieci z Przedszkola nr 26 "Pod tęczowym parasolem" w Bydgoszczy, które zaprezentowały zebranym Jasełka z udziałem postaci z bajek.

Czytaj więcej...

72. Rocznica Wyzwolenia Bydgoszczy spod okupacji hitlerowskiej

Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystości 72. Rocznicy Wyzwolenia Bydgoszczy spod okupacji hitlerowskiej, która odbędzie się 24 stycznia 2017 r. (wtorek) o godz. 11.00 na cmentarzu Parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika przy ul. Toruńskiej 162.
W programie ceremonii:
-odegranie hymnu państwowego,
-wystąpienia,
- modlitwa w intencji wyzwolicieli,
- składanie kwiatów.

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa
w Bydgoszczy

ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz
  52 321 11 88
  rektorat@kpsw.edu.pl