Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

EN RU UA

Zaproszenie na wykład prof. Edwarda Kujawskiego

Koło Naukowe GeoPalik zaprasza na wykład nt. „Metodologia prac w geodezji inżynieryjnej” prof. zw. Edwarda Kujawskiego, twórcy kierunku Geodezja i kartografia w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej. Prof. Edward Kujawski jest członkiem Sekcji Geodezji Inżynieryjnej Komitetu Geodezji Polskiej Akademii Nauk. Był też wieloletnim członkiem jury konkursu Olimpiada Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej. W okresie swojej pracy zawodowej wypromował czterech doktorów nauk w zakresie geodezji i kartografii, opublikował kilkadziesiąt prac naukowych, w tym cztery publikacje książkowe z zakresu geodezji oraz wyceny nieruchomości.

Czytaj więcej...

Recenzja publikacji prof. Lecha Witkowskiego

Na stronie Oficyny Wydawniczej Impuls ukazała się najnowsza recenzja publikacji prof. Lecha Witkowskiego, Versus. O dwoistości strukturalnej faz rozwoju w ekologii cyklu życia psychodynamicznego modelu Erika H. Eriksona. Zapraszamy do zapoznania się z fragmentem oceny, której pełna wersja opublikowana zostanie w czasopiśmie naukowym Pro Fide Rege et Lege (tutaj).

Wiceminister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Aleksander Bobko w KPSW

 Dnia 23 listopada w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy odbyło się sympozjum zatytułowane "Uczelnie niepubliczne w perspektywie Ustawy 2.0". Gościem specjalnym sympozjum był Sekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. dr hab. Aleksander Bobko, który  wygłosił główny referat "Uczelnie niepubliczne a Ustawa 2.0". 

Czytaj więcej...

Kolejna debata z cyklu Polskie drogi do niepodległości!

Już w środę, tj. 29 listopada br. o godz. 17.30 w Sali Senatu Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej odbędzie się kolejna debata z cyklu Polskie drogi do niepodległości. Tematyką trzeciej już części obrad będzie upadek Państwa Polskiego w końcu XVIII w.

Czytaj więcej...

Wizyta w Zespole Szkół Technicznych w Toruniu

Dzień GIS’u (Geographic Information System) jest ogólnoświatową inicjatywą obchodzoną podczas Tygodnia Świadomości Geograficznej w dniach 13-19 listopada. W tym czasie prezentowane są nowe oprogramowania i tendencje w dziedzinie technologii GIS.

Czytaj więcej...

KOLEJNY SUKCES TRZECH CZASOPISM NAUKOWYCH WYDAWANYCH W KPSW

Z przyjemnością informujemy, iż wszystkie roczniki wydawane w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy kolejny rok z rzędu zostały zaindeksowane na liście czasopism naukowych ICI JOURNALS MASTER LIST 2016.  Na podstawie weryfikacji informacji z ankiet roczników oraz analizy  wydań z 2016 roku, Eksperci Index Copernicus wyznaczyli wartości wskaźnika Index Copernicus Value - ICV za miniony rok. Wszystkie czasopisma naukowe wydawane w KPSW odnotowały znaczny wzrost względem poprzedniej ewalucji.  

 

Czytaj więcej...

Zapisy na wyjazdy w ramach programu Erasmus trwają

Nadal trwają zapisy na wyjazdy zagraniczne w ramach programu Erasmus 2017/2018.

Zapraszamy wszystkich studentów do zapisania się na wyjazdy zagraniczne w ramach programu Erasmus+. Jest to jeden z najchętniej wybieranych przez studentów programów edukacyjnych, który umożliwia poznanie kultury i języka innego państwa.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na wykład O IDEI STWORZENIA

SZANOWNI PAŃSTWO!

Ks. Biskup Jan Tyrawa zaprasza na wykład ks. prof. dr. hab. STEFANA SZYMIKA pod tytułem:

"IDEA STWORZENIA ORYGINALNĄ MYŚLĄ CHRZEŚCIJAŃSKIEJ (EUROPEJSKIEJ) CYWILIZACJI”.

Spotkanie odbędzie się 27 listopada (poniedziałek) o godz. 19.00 w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Bydgoszczy (ul. Grodzka 18).

Czytaj więcej...

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa
w Bydgoszczy

ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz
  52 321 11 88
  rektorat@kpsw.edu.pl