Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

EN RU UA

Świat widziany zza krat

Malarstwo, rysunki, rzeźby i rękodzieła autorstwa osadzonych z kilkudziesięciu zakładów penitencjarnych w Polsce można było oglądać w holu głównym budynku KPSW przy ul. Toruńskiej 55-57. Prace te wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Więziennej organizowanym już po raz 19. przez Areszt Śledczy w Bydgoszczy. Wystawa, która gościła u nas do końca grudnia to efekt współpracy Wydziału Pedagogicznego naszej uczelni z bydgoskim aresztem.

Czytaj więcej...

Kursy umiejętności zawodowych dla studentów

Studium Podyplomowe zaprasza studentów KPSW do udziału w kursach podwyższających umiejętności i kwalifikacje zawodowe. Ich celem jest zapoznanie słuchaczy z praktyczną stroną wybranych dziedzin pracy zawodowej nauczyciela, pedagoga, ekonomisty, urzędnika sądowego, urzędnika administracji i wielu innych. Program poszczególnych kursów został opracowany w taki sposób, aby nasz absolwent zdobył oczekiwane przez pracodawcę, konkretne umiejętności zawodowe.

Czytaj więcej...

Kup kalendarz w weekend i posłuchaj o Indiach

W najbliższy weekend (18 i 19 grudnia 2010) wolontariusze zaangażowani w projekt „Studenci dla Indii" rozprowadzać będą na terenie uczelni kalendarze Indie 2011. Będzie to także wyjątkowa okazja do spotkania i rozmowy na temat ich dotychczasowej działalności. Wolontariuszy będzie można spotkać w sobotę i niedzielę w budynkach przy ul. Piotrowskiego 12-14 oraz Toruńskiej 55-57 w godz. 14.00-16.00.

Czytaj więcej...

Kup Kalendarz Indie 2011!

Druga edycja Kalendarza - Indie 2011 jest już gotowa! Wydawnictwo jest jednym z efektów naszego wolontariackiego projektu „Studenci dla Indii". Kalendarz to cegiełka, a pieniądze z jego sprzedaży pozwolą na kontynuację misji w przyszłym roku. Każdy, kto go kupi wesprze ideę rozbudowy szkoły dla dzieci w indyjskiej wiosce Manvi. Kalendarze rozprowadzają wolontariusze na terenie uczelni przy ul. Piotrowskiego 12-14 i Toruńskiej 55-57 (dostępne są także w dziekanatach oraz klubach).

Czytaj więcej...

Współpracujemy z Izbą Inżynierów Budownictwa

Zgłaszanie przez członków Izby propozycji do programów nauczania na kierunku budownictwo, tak by nasi absolwenci byli jak najlepiej przygotowani do egzaminów kwalifikacyjnych, nagradzanie najlepszych studentów, ścisła współpraca naukowców z praktykami. To tylko kilka korzyści wynikających z porozumienia zawartego pomiędzy naszą uczelnią a Kujawsko-Pomorską Izbą Inżynierów Budownictwa.

Czytaj więcej...

750 pedagogów z dyplomem KPSW

Blisko 750 absolwentów Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej odebrało 14 grudnia dyplomy ukończenia studiów. W gronie tym znaleźli się absolwenci studiów licencjackich i magisterskich na kierunku pedagogika.Uroczystość odbyła się w budynku KPSW przy ul. Piotrowskiego 12-14 (Auditorium Maximum).

Czytaj więcej...

Zbiórka na rzecz Hospicjum im. ks. J. Popiełuszki

Hospicjum im. ks. J. Popiełuszki w Bydgoszczy funkcjonuje dzięki ludziom "dobrej woli". Jeżeli macie nieużywaną pościel (kolorową), białe prześcieradła, ręczniki czy koce, możecie je przekazać na rzecz pacjentów oddziału stacjonarnego. Potrzebne są także pieluchomajtki dla dorosłych (rozmiar 2-4), rękawiczki gumowe jednorazowe (rozmiar S i M), środki higieny osobistej (żele do kąpieli, balsamy do ciała, szampony, maść przeciwodleżynowa "sudocrem").

Dary prosimy składać w Bibliotece Głównej KPSW przy ul. Piotrowskiego 12-14 w godz. 8-16. Akcja trwa do końca grudnia 2010 roku.

Zostań Świętym Mikołajem!

Koło Młodych Pedagogów i Koło Wolontariatu KPSW organizują zbiórkę zabawek, książek oraz różnego rodzaju materiałów biurowych dla dzieci ze świetlicy "Nasz Kącik" przy MONARZE w Bydgoszczy. Pomóż dzieciom przeżyć lepsze święta! Czekamy na dary w dniach od 9 do 16 grudnia 2010. Zbiórka odbywa się przy portierniach KPSW przy ul. Toruńskiej 55-57 oraz ul. Piotrowskiego 12-14.

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa
w Bydgoszczy

ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz
  52 321 11 88
  rektorat@kpsw.edu.pl