Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

EN RU UA

Nabór na kierunek Praca Socjalna nadal trwa!

Miło nam poinformować, że kierunek Praca Socjalna cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony kandydatów podczas rekrutacji na studia 2017/2018. 
W związku z tym przedłużamy zapisy na ostatnie miejsca na studia licencjanckie do 31 października! Dołącz do grona studentów KPSW i zapisz się już dziś!

Czytaj więcej...

Profesor Jacek Pyżalski w KPSW

10 października br. w Auditorium Maximum Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy odbyło się seminarium warsztatowe z zakresu dobrych praktyk pt. "Jak motywować niezmotywowanych w procesie edukacyjno-wychowawczym", które prowadził profesor Jacek Pyżalski, doktor habilitowany nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki i profesor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Organizatorem spotkania było Centrum Kształcenia Podyplomowego i Ustawicznego KPSW. 

Czytaj więcej...

ZAINAUGUROWALIŚMY ROK AKADEMICKI 2017/2018!

7 października w murach Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy zabrzmiał studencki hymn radości - Gaudeamus Igitur! Oficjalna część Inauguracji Roku Akademickiego 2017/2018 rozpoczęła się o godz. 12.00 w Auditorium Maximum w głównej siedzibie Uczelni przy ul. Toruńskiej 55-57 i była transmitowana na żywo.

Czytaj więcej...

Cykl spotkań z Panem profesorem Jackiem Pyżalskim

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy, Centrum Kształcenia Podyplomowego i Ustawicznego zaprasza na kontynuację cyklu spotkań z Panem Profesorem Jackiem Pyżalskim.

Tematem spotkania będzie problem dotyczący sposobów motywowania uczniów w procesie edukacyjno-wychowawczym z uwzględnieniem szczególnej roli wychowawcy klasy.

Spotkanie odbędzie się 10.10.2017r. w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy,
ul. Toruńska 55-57, Campus A, sala 301. Godzina rozpoczęcia spotkania planowana jest na 14.30, czas trwania – 4 godziny.
 

Czytaj więcej...

Wolontariusze na start!

Już 22 października br. odbędzie się V Półmaraton Bydgoski - wielka impreza biegowa! Organizatorzy wydarzenia ogłaszają nabór na wolontariuszy, którzy są chętni do pracy w zespołach zadaniowych takich, jak: Biuro zawodów, Punkt Wodny, Start/Meta, Grupa techniczna i Depozyt.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do przesłania do 6 października br. formularza zgłoszeniowego (do pobrania tutaj)  na adres e-mail: wolontariat.bydgosznastart@gmail.com
Szczegółowe informacje o organizowanym Półmaratonie dostępne są na stronie internetowej
Bydgoszcz na start. 

Jubileusz 400-lecia Charyzmatu św. Wincentego a Paulo

W niedzielę 24 września br. JM Rektor i Prorektor Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej uczestniczyli w uroczystości zakończenia obchodów Jubileuszu 400-lecia Charyzmatu
św. Wincentego a Paulo
, która odbyła się w Bazylice św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy.

Św. Wincenty a Paulo jako patron wszystkich dzieł miłosierdzia w Kościele Katolickim swe szlachetne działania podjął ponad  400 lat temu, pomagając głodnym i bezdomnym. W 1625 roku utworzył Zgromadzenie Misji, którego zadaniem stała się praca na rzecz ludzi cierpiących niedostatek.

Czytaj więcej...

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa
w Bydgoszczy

ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz
  52 321 11 88
  rektorat@kpsw.edu.pl