Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

EN RU UA

Studencka reprezentacja do samorządu KPSW

30 października 2010 zakończyły się wybory do Samorządu Studenckiego KPSW. Po podliczeniu wszystkich oddanych głosów, Uczelniana Komisja Wyborcza ogłosiła listę studentów wybranych do Samorządu Studenckiego KPSW. Pierwsze spotkanie samorządu, podczas którego wybrany zostanie zarząd, członkowie komisji i przedstawiciele do Senatu KPSW odbędzie się 9 listopada o godz. 18 (ul. Piotrowskiego 12-14, sala 112).

Czytaj więcej...

Nowe inżynierskie studia w KPSW

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy otrzymała zgodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na prowadzenie studiów inżynierskich na kierunku informatyka. To już czwarty kierunek, na uruchomienie którego dostaliśmy w tym roku zgodę ministerstwa. W październiku KPSW zdobyła uprawnienia do prowadzenia jednolitych studiów magisterskich na kierunku prawo, a kilka miesięcy wcześniej studiów licencjackich na kierunkach dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz praca socjalna.

Nie samą nauką student żyje. Sportem też!

Lubisz grać w siatkówkę lub koszykówkę? A może wolisz taniec nowoczesny? Akademicki Związek Sportowy KPSW czeka na studentki i studentów wszystkich roczników, którzy lubią aktywnie spędzać czas wolny. Szczegóły poniżej.

Czytaj więcej...

Eksperci dyskutują o jakości kształcenia

W jaki sposób podnosić jakość kształcenia na polskich uczelniach i jak ją skutecznie badać? Jakie cechy, zdaniem studentów, powinny charakteryzować idealnego wykładowcę? Te i wiele innych zagadnień poruszać będą eksperci z całego kraju podczas seminarium zorganizowanego przez Kujawsko-Pomorską Szkołę Wyższą. Na konferencję zatytułowaną „Podnoszenie jakości kształcenia jako źródło reformy instytucjonalnej" zapraszamy 27 października do budynku KPSW przy ul. Toruńskiej 55-57.

Czytaj więcej...

Prawo najnowszym kierunkiem w KPSW!

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy otrzymała zgodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na prowadzenie jednolitych studiów magisterskich na kierunku PRAWO. Jesteśmy tym samym jedyną uczelnią niepubliczną w regionie i drugim niepaństwowym ośrodkiem w północnej Polsce, który spełnił niezwykle trudne wymagania stawiane przez ministerstwo przy otwieraniu tego typu studiów.

Czytaj więcej...

Oddaj głos na studenta

W niedzielę rozpoczęły się wybory do Samorządu Studenckiego KPSW. W najbliższy wtorek (26 października) swój głos będą mogli oddać studenci stacjonarni, zaś w sobotę (30 października) niestacjonarni, którzy nie mieli zajęć w miniony weekend. Zapraszamy do zapoznania się z listą kandydatów i zachęcamy do udziału w wyborach!

Czytaj więcej...

KPSW zwycięzcą konkursu Dobre Stypendia 2010

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa została laureatem konkursu „Dobre Stypendia 2010" organizowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności i Fundację Moje Stypendium. KPSW zwyciężyła wśród innych uczelni publicznych i niepublicznych w kraju w kategorii „Programy stypendialne uczelni wyższych i szkół ponadgimnazjalnych". Tak wysoko Kapituła Konkursu oceniła przyznawane naszym studentom stypendia sportowe Kanclerza KPSW. Nagrodę odebrała w Warszawie dr Helena Czakowska, Prorektor ds. Organizacji i Rozwoju.

Czytaj więcej...

Studia w Turcji? Dlaczego nie!

Studia za granicą to niepowtarzalna okazja na zdobycie wiedzy, szlifowanie języka, poznanie innych krajów, kultur oraz nowych przyjaciół. Taką szansę daje naszym studentom program Erasmus oraz porozumienia, które KPSW podpisała z zagranicznymi uczelniami. Osoby zainteresowane kontynuowaniem nauki na zagranicznej uczelni w semestrze letnim 2010/2011 mogą składać wnioski do końca listopada 2010.

Czytaj więcej...

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa
w Bydgoszczy

ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz
  52 321 11 88
  rektorat@kpsw.edu.pl