Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

EN RU UA

Jej portret. Bośnia i Hercegowina

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa zaprasza do obejrzenia wyjątkowej wystawy zdjęć zatytułowanej „Jej portret. Bośnia i Hercegowina". Autorami fotografii są Paulina Hasse-Wiśniewska i Ryszard Wszołek. Ich prace oglądać można do końca września w galerii Domu Mody Drukarnia.

Czytaj więcej...

Student KPSW Akademickim Mistrzem Świata!

Mariusz Kujawski, kajakarz Zawiszy i student Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej, nie miał sobie równych podczas Akademickich Mistrzostw Świata - na torze poznańskiej Malty zdobył dwa złote (K-2 1000 i 500m) i jeden brązowy medal (K-4 200 m). Ze srebrnym krążkiem wrócił z mistrzostw także inny nasz student - Piotr Siemionowski (K-1 200 m), a z brązowym - Piotr Kuleta (C-2 1000m). Kolejny student KPSW - Rafał Maroń zajął 5 miejsce (K-4 1000m). Kanclerz Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej Roman Czakowski zaprosił kajakarzy na uroczyste spotkanie, by osobiście pogratulować sukcesów i wręczyć pamiątkowe upominki.

Czytaj więcej...

Praca socjalna - nowy kierunek na KPSW

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy otrzymała zgodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na prowadzenie studiów pierwszego stopnia (licencjackich) na kierunku praca socjalna.

Czytaj więcej...

Wolontariusze z misją w Indiach

W poniedziałek, 16 sierpnia 2010 roku do Indii wyruszyła grupa bydgoskich wolontariuszy. To już druga wyprawa studentów działających w ramach projektu „Studenci dla Indii" - wolontariackiej misji Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej.

Czytaj więcej...

Studia nie tylko dla przyszłych dziennikarzy

Marzysz o pracy w telewizyjnym studiu? Lubisz pisać i chcesz się dowiedzieć, jak tworzyć fascynujące reportaże? Ucz się od najlepszych! Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy otrzymała zgodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na prowadzenie studiów licencjackich na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna.

Czytaj więcej...

KPSW to najchętniej wybierana uczelnia w Bydgoszczy!

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa jest najchętniej wybieraną przez kandydatów uczelnią niepubliczną w Bydgoszczy - wynika z najnowszego Raportu „Perspektyw". W roku akademickim 2009/2010 na studiach licencjackich i magisterskich w systemie stacjonaranym i niestacjonarnym naukę w KPSW rozpoczęło 2482 studentów pierwszego rocznika. To pozwoliło uplasować się naszej uczelni na pierwszym miejscu w Bydgoszczy i 9. pozycji w kraju! Przypomnijmy, że uwzględniając nabór śródroczny, liczba nowych żaków sięgnęła blisko 2700!

Czytaj więcej...

Studenci i pracownicy uczelni dla powodzian

W czerwcu nasza uczelnia, za pośrednictwem Caritas, włączyła się w akcję pomocy ofiarom powodzi w Polsce. Dotąd w trzech puszkach ustawionych w dziekanatach uzbierało się około 3 tysięcy złotych! W ubiegłym tygodniu pieniądze przekazaliśmy do Caritas Diecezji Bydgoskiej. Wszystkim dotychczasowym darczyńcom serdecznie dziękujemy. Równocześnie informujemy, że to jeszcze nie koniec akcji! Opróżnione puszki wróciły już do dziekanatów KPSW, a studenci i pracownicy wciąż mogą się dzielić z potrzebującymi mieszkańcami Polski. Zachęcamy wszystkich do wsparcia tej inicjatywy. O kolejnych efektach zbiórki informować będziemy na bieżąco.

Budowa coraz bliżej finału

Mamy bardzo dobrą wiadomość dla studentów naszej uczelni! Dobiega końca budowa drugiego gmachu dydaktycznego KPSW przy ul. Toruńskiej. Będzie on bliźniaczo podobny do obiektu, który już stoi od strony wschodniej. Wewnątrz zmieni się jedynie układ niektórych sal, a aula na ostatnim piętrze pomieści aż 450 studentów. Pierwsze zajęcia odbędą się tam już w październiku.

Czytaj więcej...

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa
w Bydgoszczy

ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz
  52 321 11 88
  rektorat@kpsw.edu.pl