Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

EN RU UA

KPSW z medalem Lodołamaczy

Nasza uczelnia otrzymała brązowy medal w konkursie Lodołamacze, w kategorii Pracodawca - nieprzedsiębiorca. Nagroda została przyznana za szczególną wrażliwość społeczną i odpowiedzialną politykę personalną uwzględniającą potrzeby osób niepełnosprawnych.

Czytaj więcej...

Noblistka z KPSW - Agnieszka Dolacinska

Agnieszka Dolacinska, studentka pedagogiki KPSW, znalazła się w gronie regionalnych finalistów Konkursu „Studencki Nobel 2010". Pani Agnieszka ulokowała się na III pozycji w województwie i jest jedyną reprezentantką uczelni niepublicznej w tym gronie. Zwycięzcą Studenckiego Nobla 2010 w województwie został student prawa UMK - Karol Smoter, II miejsce zdobyła Alicja Bania z UKW. Wszystkim laureatom gratulujemy!

Czytaj więcej...

KPSW Astoria w I lidze!

Po zaciętym i bardzo emocjonującym meczu koszykarze KPSW Astoria wygrali najważniejsze w tym sezonie spotkanie i wywalczyli awans do I ligi! To niezwykłe widowisko w hali przy ul. Królowej Jadwigi oglądały setki wiernych kibiców drużyny. Zawodnikom, trenerom i wszystkim członkom zespołu KPSW Astoria gratulujemy!

Czytaj więcej...

Sobota w kajaku

Ponad 40 studentów i pracowników Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej wzięło udział w III Spływie Papieskim rzeką Brdą na trasie Mylof-Woziwoda. Honorowy patronat nad imprezą, która odbyła się 15 maja, objął Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Czytaj więcej...

Z nauką za pan brat

Ruszyły zapisy na Bydgoski Festiwal Nauki 2010, który rozpoczyna się 26 maja. Nasza uczelnia jest jednym z partnerów tego przedsięwzięcia, co oznacza, że wykładowcy i studenci KPSW również aktywnie włączyli się w upowszechnianie nauki. Zapraszamy więc do udziału w tym bydgoskim święcie! Szczegóły poniżej.

Czytaj więcej...

Wykładowcy z Turcji gośćmi KPSW

Przez dwa tygodnie uczelnia gościć będzie pracowników dwóch tureckich uniwersytetów. Wykładowcy z Selcuk University spotkają się z kadrą dydaktyczną oraz studentami Wydziału Filologicznego, a przedstawiciele AKSARAY University będą wymieniać doświadczenia z pracownikami Wydziałów: Pedagogicznego, Technicznego oraz Administracji i Stosunków Międzynarodowych. Goście z Selcuk pojawią się w Bydgoszczy 16 maja, a 24 maja grupa z AKSARAY. Wykładowcy przyjeżdżają do KPSW w ramach programu Erasmus.

Studencki spływ Brdą nie odbędzie się

Studencki spływ kajakowy na Brdzie organizowany przez Akademicki Związek Sportowy KPSW miał się odbyć w piatek, 28 maja. Niestety, ze względu na duże zagrożenie wysoką wodą na rzece Brdzie, władze KU AZS zdecydowały o odwołaniu imprezy.

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa
w Bydgoszczy

ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz
  52 321 11 88
  rektorat@kpsw.edu.pl