Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

EN RU UA

Drugi dzień Kongresu Jeden świat - wiele kultur

Za nami drugi dzień Kongresu "Jeden świat - wiele kultur" (27.10.2017), który obfitował w rozmaite wydarzenia nie tylko o charakterze naukowym. Odbyło się siedem paralelnych, tematycznych konferencji krajowych oraz wiele imprez towarzyszących, które w myśl wspólnego hasła "Od juniora do seniora" skierowane zostały do osób w każdym wieku.

Czytaj więcej...

Inauguracja Kongresu Jeden świat - wiele kultur 2017

26 października br. po raz ósmy zainaugurowaliśmy Międzynarodową Konferencję Interdyscyplinarną w ramach Kongresu „Jeden świat – wiele kultur”. Myślą przewodnią tegorocznego spotkania naukowego był „Dialog wielokulturowości i prawda”. Ta inicjatywa, która już na stałe wpisała się w kalendarz imprez naukowych naszego regionu, to efekt wieloletniej współpracy z Fundacją Watykańską Joseph Ratzinger – Benedykt XVI, Urzędem Marszałkowskim oraz Urzędem Miasta Bydgoszczy.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na WYKŁAD KRZYSZTOFA KARONIA pod tytułem

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na wykład Krzysztofa Karonia pod tytułem "O ISTOCIE MARKSIZMU. OD REWOLUCJI ZBROJNEJ DO REWOLUCJI KULTUROWEJ". Spotkanie odbędzie się 20 PAŹDZIERNIKA (piątek) o godzinie 19.00 w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Bydgoszczy (ul. Grodzka 18). Krzysztof Karoń (1955) jest autorem witryny internetowej poświęconej historii kultury i sztuki oraz tekstów "Infantylizm krytyczny" i "Historia marksizmu" opublikowanych na łamach dwumiesięcznika "Arcana".

WYKŁAD Prof. Maria G. Ioannides

27 października 2017 r. o godz. 10.00 odbędzie się w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy wykład Prof. Maria G. Ioannides,
National Technical University of Athens, Greece Tematem wykładu jest: "Emerging smart technologies for sustainable energy and internet of things".
 
 
 

Czytaj więcej...

Instytut Prawa KPSW uzyskał kategorię naukową B

KPSW jedyną uczelnią niepubliczną w województwie kujawsko-pomorskim, której jednostka naukowa uzyskała kategorię naukową B!

Z przyjemnością informujemy, iż Instytut Prawa Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy uzyskał kategorię naukową B, jako jedyna jednostka naukowa w sektorze uczelni niepublicznych w województwie kujawsko-pomorskim.
 

Czytaj więcej...

Ruszyły zapisy na wyjazdy zagraniczne na rok akademicki 2017/2018

Zapraszamy do udziału w Programie Erasmus+ - jednego z największych programów edukacyjnych i kulturowych. Skorzystaj z wyśmienitej możliwości otrzymania doświadczenia życia w krajach Europy, zapoznania się z wieloma kulturami, polepszenia umiejętności językowych i otrzymania wiedzy we własnej dziedzinie i specjalizacji.

 

Czytaj więcej...

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa
w Bydgoszczy

ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz
  52 321 11 88
  rektorat@kpsw.edu.pl