Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

EN RU UA

Mistrzów Rachunkowości i Finansów jest dwoje!

Po raz 11. młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych z kilku województw walczyła o tytuł Mistrza Rachunkowości i Finansów oraz indeks na ekonomię w KPSW. W tym roku zwycięzców jest dwoje: Wojciech Angowski z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Grudziadzu i Marika Żynda z ZSZiO w Kartuzach. Konkurs organizowany jest przez Wydział Ekonomiczno-Społeczny KPSW oraz Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Bydgoszczy.

Czytaj więcej...

Dyplomatorium na żywo w Internecie!

9 grudnia żegnamy ostatnią i najliczniejszą zarazem grupę absolwentów rocznika 2011. W auli 301A (ul. Toruńska 55-57) dyplomy odbierze około 800 byłych studentów Wydziału Pedagogicznego KPSW. Wszystkich, którzy w tej uroczystości nie mogą uczestniczyć, a także rodziny absolwentów i innych zainteresowanych zapraszamy do śledzenia relacji z dyplomatorium w Internecie (www.kpsw.edu.pl). O godz. 11.00 dyplomy odbierać będą licencjaci, a o godz. 13.00 magistrowie pedagogiki. Serdecznie zapraszamy!

Podziel się pomysłami z Samorządem Studenckim

8 grudnia 2011r. (czwartek) zapraszamy studentów zainteresowanych działalnością w uczelnianym samorządzie na pierwsze w tym roku spotkanie robocze. Jeśli masz duszę społecznika, lubisz pracować na rzecz innych i masz pomysły, które chciałbyś zrealizować wspólnie z Samorządem Studenckim KPSW, zapraszamy na czwartkowe zebranie. Czekamy na Ciebie o godz. 17.00 w sali 106 budynku KPSW przy ul. Piotrowskiego 12-14.

Jarosław Sellin o mediach i władzy

6 grudnia 2011r gościem Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej był Jarosław Sellin. Były dziennikarz prasowy i telewizyjny, rzecznik prasowy rządu Jerzego Buzka, członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, a od trzech kadencji Poseł na Sejm RP mówił, między innymi o historii mediów, a także o ich relacjach z władzą. Po krótkim wykładzie przyszedł czas na gorącą dyskusję, podczas której padało wiele pytań na temat zasadności płacenia abonamentu RTV, komercjalizacji, misyjnej z założenia, telewizji publicznej, a także coraz ważniejszej roli mediów internetowych. W spotkaniu wzięło udział bardzo duże grono studentów naszej uczelni oraz uczniów bydgoskich liceów.

Mikołajki z pedagogami w przedszkolu

Były spektakle, zabawa, tańce i prawdziwy Święty Mikołaj. A wszystko to w bydgoskim Przedszkolu nr 26 przy ul. Markwarta 11 z okazji przypadających na 6 grudnia mikołajek! Współtwórcami świątecznej zabawy dla najmłodszych byli studenci pedagogiki Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej. Grupa studentów edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej miała więc niebywałą okazję sprawdzić wiedzę teoretyczną w praktyce. A o tym, że egzamin zdała na piątkę świadczyły uśmiechnięte buzie przedszkolaków!

Ł»egnamy 1300 absolwentów naszej uczelni!

2 grudnia 2011r. (piątek) ponad 300 absolwentów odbierze dyplomy ukończenia studiów. W uroczystości, która rozpocznie się o godz. 11.00 w auli 301A (budynek A) przy ul. Toruńskiej 55-57, wezmą udział byli studenci administracji, ekonomii i stosunków międzynarodowych. 8 grudnia (czwartek) o godz. 11.00 (aula 213A) dyplomy otrzymają absolwenci Wydziału Technicznego (geodezji i kartografii) i Wydziału Filologicznego (f. angielskiej). 9 grudnia (piątek) zapraszamy na dyplomatorium Wydziału Pedagogiki. O godz. 11.00 (aula 301A) dyplomy odbiorą licencjaci, a o godz. 13.00 magistrowie pedagogiki.

Czytaj więcej...

Warsztaty dla przedsiębiorczych

Inkubator Przedsiębiorczości KPSW we współpracy z Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości przy UKW serdecznie zaprasza na cykl warsztatów i wykładów, które poszerzą wiedzę z zakresu przedsiębiorczości, zakładania działalności gospodarczej (w warunkach rynkowych i w AIP), podatków i innych kwestii związanych z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Pierwsze warsztaty już 6 grudnia 2011r.

Czytaj więcej...

Plastikowe nakrętki wymieniliśmy na złotówki!

270 kilogramów plastikowych nakrętek wymieniliśmy na 170 złotych! Kwota ta wpłynęła już na konto chorego Natanka Witczaka. W sumie na turnus rehabilitacyjny dla chłopca przekazaliśmy 250 złotych. Liczymy na to, że kwota będzie rosła, bo akcja zbierania nakrętek się nie kończy!

Czytaj więcej...

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa
w Bydgoszczy

ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz
  52 321 11 88
  rektorat@kpsw.edu.pl