Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

EN RU UA

Kursy z matematyki dla maturzystów

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa zaprasza uczniów do wzięcia udziału w kursie przygotowawczym z matematyki. Jest on adresowany do maturzystów, których czeka obowiązkowy egzamin z tego przedmiotu oraz tych, którzy wybierają się na studia techniczne, biologiczne czy ekonomiczne. Zapisy pod nr tel. 52 322 03 22 i 52 322 04 04 lub j.olejniczak@kpsw.edu.pl

Czytaj więcej...

Jak przetrwać w szkole i nie zwariować

Jan Wróbel, nauczyciel i dyrektor społecznego liceum w Warszawie, dziennikarz i komentator polityczny był gościem Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy. 18 stycznia 2010 spotkał się ze studentami, by rozmawiać o problemach poruszonych w jego najnowszej książce Jak przetrwać w szkole i nie zwariować. Poradnik dla rodziców, nauczycieli i uczniów". W niecodziennym, przepełnionym humorem wykładzie profesora Wróbla licznie uczestniczyli studenci, nauczyciele oraz licealiści.

Czytaj więcej...

Wykład dla niecodziennych słuchaczy

Współpraca naszej uczelni z wojskowymi logistykami zacieśnia się coraz bardziej. Kilkudziesięciu żołnierzy 1. Pomorskiej Brygady Logistycznej rozpoczęło nowy rok szkoleniowy od wysłuchania wykładu nauczyciela Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej - ks. dr. Mariusza Kucińskiego.

Czytaj więcej...

Jak obcokrajowcy widzą Bydgoszcz?

"Bydgoszcz widziana oczami cudzoziemca" - to wystawa fotograficzna, którą jeszcze przez kilka dni oglądać będzie można w bydgoskim ratuszu. Autorami zdjęć są zagraniczni studenci, którzy studiują na bydgoskich uczelniach. Wśród prac podziwiać można także ujęcia wykonane przez studentki z Turcji uczące się w naszej uczelni. 4 stycznia wystawę otworzyli dr Helena Czakowska, Prorektor ds. Organizacji i Rozwoju oraz wiceprezydent Bydgoszczy Eryk Kosiński.

Czytaj więcej...

Warsztaty dziennikarskie dla uczniów

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy organizuje warsztaty dziennikarskie dla gimnazjalistów i licealistów. Jeśli chcesz poznać różne gatunki dziennikarskie, nauczyć się pisać i nagrywać materiały radiowe i telewizyjne zapraszamy do Akademii Medialnej KPSW! Rozpoczynamy 4 stycznia 2010.

Czytaj więcej...

Przyszedł Święty Mikołaj do Skrzata...

200 kilo słodyczy i inne niespodzianki, które zebraliśmy podczas Meczu Słodkich Serc, przed świętami trafiły do dzieci ze świetlic socjoterapeutycznych „Skrzat" oraz przy Zespole Szkół nr 7 w Bydgoszczy. Radość z niespodzianki była ogromna, zwłaszcza że podarki od kibiców wręczał najmłodszym sam Święty Mikołaj!

Czytaj więcej...

Świat widziany zza krat

Malarstwo, rysunki, rzeźby i rękodzieła autorstwa osadzonych z kilkudziesięciu zakładów penitencjarnych w Polsce można było oglądać w holu głównym budynku KPSW przy ul. Toruńskiej 55-57. Prace te wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Więziennej organizowanym już po raz 19. przez Areszt Śledczy w Bydgoszczy. Wystawa, która gościła u nas do końca grudnia to efekt współpracy Wydziału Pedagogicznego naszej uczelni z bydgoskim aresztem.

Czytaj więcej...

Kursy umiejętności zawodowych dla studentów

Studium Podyplomowe zaprasza studentów KPSW do udziału w kursach podwyższających umiejętności i kwalifikacje zawodowe. Ich celem jest zapoznanie słuchaczy z praktyczną stroną wybranych dziedzin pracy zawodowej nauczyciela, pedagoga, ekonomisty, urzędnika sądowego, urzędnika administracji i wielu innych. Program poszczególnych kursów został opracowany w taki sposób, aby nasz absolwent zdobył oczekiwane przez pracodawcę, konkretne umiejętności zawodowe.

Czytaj więcej...

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa
w Bydgoszczy

ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz
  52 321 11 88
  rektorat@kpsw.edu.pl