Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

EN RU UA

Eksperci dyskutują o jakości kształcenia

W jaki sposób podnosić jakość kształcenia na polskich uczelniach i jak ją skutecznie badać? Jakie cechy, zdaniem studentów, powinny charakteryzować idealnego wykładowcę? Te i wiele innych zagadnień poruszać będą eksperci z całego kraju podczas seminarium zorganizowanego przez Kujawsko-Pomorską Szkołę Wyższą. Na konferencję zatytułowaną „Podnoszenie jakości kształcenia jako źródło reformy instytucjonalnej" zapraszamy 27 października do budynku KPSW przy ul. Toruńskiej 55-57.

Czytaj więcej...

Prawo najnowszym kierunkiem w KPSW!

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy otrzymała zgodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na prowadzenie jednolitych studiów magisterskich na kierunku PRAWO. Jesteśmy tym samym jedyną uczelnią niepubliczną w regionie i drugim niepaństwowym ośrodkiem w północnej Polsce, który spełnił niezwykle trudne wymagania stawiane przez ministerstwo przy otwieraniu tego typu studiów.

Czytaj więcej...

Oddaj głos na studenta

W niedzielę rozpoczęły się wybory do Samorządu Studenckiego KPSW. W najbliższy wtorek (26 października) swój głos będą mogli oddać studenci stacjonarni, zaś w sobotę (30 października) niestacjonarni, którzy nie mieli zajęć w miniony weekend. Zapraszamy do zapoznania się z listą kandydatów i zachęcamy do udziału w wyborach!

Czytaj więcej...

KPSW zwycięzcą konkursu Dobre Stypendia 2010

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa została laureatem konkursu „Dobre Stypendia 2010" organizowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności i Fundację Moje Stypendium. KPSW zwyciężyła wśród innych uczelni publicznych i niepublicznych w kraju w kategorii „Programy stypendialne uczelni wyższych i szkół ponadgimnazjalnych". Tak wysoko Kapituła Konkursu oceniła przyznawane naszym studentom stypendia sportowe Kanclerza KPSW. Nagrodę odebrała w Warszawie dr Helena Czakowska, Prorektor ds. Organizacji i Rozwoju.

Czytaj więcej...

Studia w Turcji? Dlaczego nie!

Studia za granicą to niepowtarzalna okazja na zdobycie wiedzy, szlifowanie języka, poznanie innych krajów, kultur oraz nowych przyjaciół. Taką szansę daje naszym studentom program Erasmus oraz porozumienia, które KPSW podpisała z zagranicznymi uczelniami. Osoby zainteresowane kontynuowaniem nauki na zagranicznej uczelni w semestrze letnim 2010/2011 mogą składać wnioski do końca listopada 2010.

Czytaj więcej...

Pozbądź się stresu i walcz o etat

21 października zapraszamy wszystkich studentów do HSW „Łuczniczka" na piąte już Targi Pracy i Promocji Pracodawców OFFerty 2010. Mottem tegorocznej edycji OFFert jest hasło: "Stres - lepiej oswoić niż się go bać". Targom towarzyszyć będzie wiele atrakcji, takich jak: wykłady, warsztaty, spotkania, szkolenia, pokazy i konkursy, które w tym roku dotyczyć będą właśnie szeroko rozumianego zagadnienia stresu. Na warsztaty obowiązują zapisy, ale wciąż jeszcze są wolne miejsca. Szczegóły poniżej.

Czytaj więcej...

Seniorzy pod lupą badaczy

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa oraz Uniwersytet Kazimierza Wielkiego zapraszają 13 i 14 października na konferencję o tematyce gerontologicznej zatytułowaną: "Uczestnictwo społeczne w średniej i późnej dorosłości". Naukowcy z całego kraju mówić będą, między innymi o roli dziadków w życiu rodziny, o przemocy w rodzinie, która niszczy międzypokoleniową więź, o wielu formach aktywności seniorów - od udziału w kółkach teatralnych, klubach krajoznawczych do działalności w harcerstwie czy wolontariacie.

Czytaj więcej...

Integracja na warsztatach i w Muzeum Piernika

Zapraszamy wszystkich studentów zagranicznych, którzy rozpoczynają właśnie studia w Bydgoszczy, do uczestnictwa w kolejnej edycji Dni Orientacyjnych. Pierwsze spotkanie „integracyjnego tygodnia" odbędzie się 9 października.

Czytaj więcej...

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa
w Bydgoszczy

ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz
  52 321 11 88
  rektorat@kpsw.edu.pl