Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

EN RU UA

Cykl spotkań z Panem profesorem Jackiem Pyżalskim

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy, Centrum Kształcenia Podyplomowego i Ustawicznego zaprasza na kontynuację cyklu spotkań z Panem Profesorem Jackiem Pyżalskim.

Tematem spotkania będzie problem dotyczący sposobów motywowania uczniów w procesie edukacyjno-wychowawczym z uwzględnieniem szczególnej roli wychowawcy klasy.

Spotkanie odbędzie się 10.10.2017r. w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy,
ul. Toruńska 55-57, Campus A, sala 301. Godzina rozpoczęcia spotkania planowana jest na 14.30, czas trwania – 4 godziny.
 

Czytaj więcej...

Wolontariusze na start!

Już 22 października br. odbędzie się V Półmaraton Bydgoski - wielka impreza biegowa! Organizatorzy wydarzenia ogłaszają nabór na wolontariuszy, którzy są chętni do pracy w zespołach zadaniowych takich, jak: Biuro zawodów, Punkt Wodny, Start/Meta, Grupa techniczna i Depozyt.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do przesłania do 6 października br. formularza zgłoszeniowego (do pobrania tutaj)  na adres e-mail: wolontariat.bydgosznastart@gmail.com
Szczegółowe informacje o organizowanym Półmaratonie dostępne są na stronie internetowej
Bydgoszcz na start. 

Jubileusz 400-lecia Charyzmatu św. Wincentego a Paulo

W niedzielę 24 września br. JM Rektor i Prorektor Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej uczestniczyli w uroczystości zakończenia obchodów Jubileuszu 400-lecia Charyzmatu
św. Wincentego a Paulo
, która odbyła się w Bazylice św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy.

Św. Wincenty a Paulo jako patron wszystkich dzieł miłosierdzia w Kościele Katolickim swe szlachetne działania podjął ponad  400 lat temu, pomagając głodnym i bezdomnym. W 1625 roku utworzył Zgromadzenie Misji, którego zadaniem stała się praca na rzecz ludzi cierpiących niedostatek.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na FESTYN RODZINNY

Sekcja Promocji KPSW serdecznie zaprasza na FESTYN RODZINNY zorganizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Głuchych, który odbędzie się 23 września br. w godz. 12.00-16.00 w Zespole Szkół nr 7 przy ul. Waryńskiego 1 w Bydgoszczy. W programie imprezy przewidziane są liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych, w tym loteria fantowa, konkursy i pokazy.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska promocyjnego i zapoznania się z ofertą studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich i podyplomowych. Ponadto każda osoba, która wypełni ankietę konkursową, otrzyma drobny upominek od Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy.

Władze Uczelni na Narodowym Kongresie Nauki

Władze Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej uczestniczyły w Narodowym Kongresie Nauki zorganizowanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Krakowskie Środowisko Akademickie. Na kongresie Minister Jarosław Gowin omówił propozycje Ustawy Prawo o Szkolnictwie Wyższym i Nauce.
Przez dwa dni środowisko akademickie, przedstawiciele gospodarki, biznesu organizacji pozarządowych uczestniczyli w sesjach plenarnych, których tematyka dotyczyła m.in. organizacji i ewaluacji szkolnictwa wyższego, ustroju uczelni, finansowania budżetów, jakości kształcenia studentów, współpracy szkół wyższych z otoczeniem społeczno-gospodarczym, ewaluacji działalności naukowej.

Czytaj więcej...

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa
w Bydgoszczy

ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz
  52 321 11 88
  rektorat@kpsw.edu.pl