Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

EN RU UA

Koncert Studenci dla Indii

10 czerwca 2010 wolontariusze KPSW zapraszają do Kubryka Pod Pokładem na wyjątkowy koncert „Studenci dla Indii". Wstęp kosztuje w tym dniu 5 złotych, a całkowity dochód z imprezy zostanie przekazany na pomoc przy budowie szkół dla najuboższych mieszkańców Indii. Na tym nie koniec zbiórki - w najbliższy weekend (12-13 czerwca) na terenie KPSW przy ul. Piotrowskiego wolontariusze przeprowadzą akcję „Złotówka dla szkoły". Studenci wdzięczni będą za każdy, najdrobniejszy nawet datek.

Już po raz drugi grupa naszych wolontariuszy przygotowuje się do wyjazdu do Indii, by kontynuować program „Szkoła dla szkoły". Studenci chcą ponownie odwiedzić Dalitów i wspierać ich swoją pracą przy budowie szkolnych obiektów. By nie jechać do Indii z pustymi rękami, studenci - wolontariusze od października poszukują sponsorów i przeprowadzają akcje, których celem jest zebranie jak największej kwoty dla potrzebujących.

Po „produkcji" autorskich kalendarzy - Indie 2010, przyszedł czas na koncert w Kubryku Pod Pokładem. 10 czerwca 2010 o godz. 20.00 rozpocznie się koncert Shpiouu, Qpsioł i In Deed/ Erem. Każdy, kto lubi jamajskie brzmienia nie może opuścić imprezy pod hasłem „Studenci dla Indii". Dochód ze sprzedaży biletów przekazany zostanie na pomoc dzieciom w Indiach. Podczas tego wieczoru w pubie rozbrzmiewać będzie także muzyka hinduska, a dla bywalców barmani przygotowali wyjątkowe, „indyjskie" drinki.

Na wieczorze w Kubryku akcja zbierania pieniędzy dla najuboższych się nie kończy. W weekend 12-13 czerwca na terenie KPSW przy ul. Piotrowskiego spotkać będzie można studentów-wolontariuszy, którzy zbierać będą datki do puszek. Studenci wdzięczni będą za każdy, najdrobniejszy nawet datek.

O projekcie „Szkoła dla szkoły"

Od blisko trzech lat w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej funkcjonuje Międzynarodowe Centrum Nauki i Edukacji, które propaguje m.in. ideę wolontariatu o wymiarze międzynarodowym. W ramach jednej z inicjatyw, w czerwcu 2009 przedstawiciele uczelni i wolontariusze odbyli podróż do Indii, gdzie swoją pracą i zaangażowaniem wspierali Dalitów - grupę społecznie wykluczoną z hinduskiego podziału kastowego. W tym roku akademickim wolontariusze kontynuują swój autorski program „Szkoła dla szkoły". W sierpniu 2010 planują ponownie odwiedzić Dalitów, wspierać ich swoją pracą przy budowie szkolnych obiektów.

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa
w Bydgoszczy

ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz
  52 321 11 88
  rektorat@kpsw.edu.pl