Zagraniczni studenci poznają nasze zwyczaje

45 zagranicznych studentów bydgoskich uczelni rozpoczyna dziś (3 marca) program integracyjny. Przez trzy dni poznawać będą nasz region, język, kulturę, kuchnię i zwyczaje. Wśród cudzoziemców, którzy przyjechali na studia w ramach programu Erasmus znaleźli się studenci KPSW, UTP, UKW i Collegium Medicum UMK.

Integracyjny czwartek (3 marca) rozpoczną od wizyty w Urzędzie Miasta i spotkania z wiceprezydentem. Potem (od godz. 15.30 do 18.30) zwiedzać będą Bydgoszcz z przewodnikiem oraz wezmą udział w warsztatach kulinarnych. A od 19.00 bawić się będą ze swoimi polskimi kolegami w Kubryku. W piątek (4 marca) czeka ich kurs języka polskiego, który poprowadzą nauczyciele z Alliance Francaise (15.00-18.00). Na ostatni dzień (5 marca) zaplanowano wycieczkę do Torunia, połączoną ze zwiedzaniem miasta i odwiedzinami w Muzeum Piernika.