Studenckie Koło Naukowe

Sąd Okręgowy w Bydgoszczy oraz Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy zapraszają mieszkańców miasta i regionu, do skorzystania z bezpłatnych porad prawnych udzielanych przez Studenckie Koło Naukowe "Klinika Prawa". Gościnne dyżury studentów prawa i administracji KPSW odbywać się będą w gmachu Sądu, co jest pierwszą taką inicjatywą w naszym kraju.

Klinika Prawa utworzona została w 2013 roku na wyraźne zapotrzebowanie społeczne oraz w związku z aktywnością (i wolą społeczności akademickiej Uczelni w zakresie realizowania misji Uczelni i Wydziału Prawa i Administracji). Świadomość prawna obywateli w Polsce notowana na bardzo niskim poziomie oraz funkcjonujące w społeczeństwie przeświadczenie o wysokich kosztach usług prawnych, jest główną przyczyną niekorzystania z profesjonalnej pomocy prawnej. Podstawowym celem pionierskiej tego typu inicjatywy w Bydgoszczy jest pomoc osobom, których sytuacja materialna nie pozwala na skorzystanie z porady radców prawnych czy adwokatów. Cenne doświadczenia zdobyte w ten sposób przez studentów procentują w przyszłości nie tylko doskonałym przygotowaniem praktycznym do pracy w wymarzonym zawodzie, ale stanowi także fundament dla kształtowania właściwych postaw obywatelskich i charakteru studentów.

Gościnne dyżury odbywać się będą w gmachu Sądu Okręgowego w Bydgoszczy.

Dyżury w siedzibie SKN Klinika Prawa odbywać się będą również na kampusie Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy przy ul. Toruńskiej 55.