Stypendia Prezydenta Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy hołduje zasadzie, iż warto pomagac młodym, zdolnym, potrzebującym wsparcia. Nasza Uczelnia posiada szeroki wachlarz stypendiów i elastycznych rozwiązań finansowych.

Obowiązujący w KPSW system stypendialny zyskał uznanie organizatorów konkursu "Dobre Stypendia 2010" - Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Fundacji Moje Stypendium. Uczelnia została zwycięzcą na etapie ogólnopolskim w kategorii "Programy stypendialne uczelni wyższych i szkół ponadgimnazjalnych".

Od wielu lat podczas uroczystych inauguracji Prezydent Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej przyznaje stypendia ze środków własnych Uczelni.

Tego roku podczas uroczystości 1 października br. Prezydent KPSW mgr Roman Czakowski wręczył liczne wyróżnienia.

Stypendia w wysokości 50% czesnego za najlepsze wyniki na świadectwie dojrzałości otrzymali:

- Pani Małgorzata Kozłowska - studentka Filologii Angielskiej, 89,80%,

- Pan Norbert Skonieczny - student Informatyki, 89,00%.

Stypendia sportowe w wysokości 100% czesnego trafiły w ręce kajakarzy Cywilno-Wojskowego Klubu Zawisza - wyrożnieni zostali:

- Pani Joanna Bruska - srebrna medalistka Mistrzostw Świata, Mistrzyni Polski Seniorów,

- Pani Aleksandra Górna - srebrna medalistka Mistrzostw Świata i Mistrzyni Polski Seniorów,

- Pan Martin Brzeziński - Mistrz Polski Seniorów i złoty medalista Pucharu Świata,

- Pan Mariusz Kujawski - złoty medalista Pucharu Świata i Mistrz Polski Seniorów

oraz zawodnik Koszykarskiego Klubu Astoria - Pan Radosław Senski.

Stypendia Prezydenta KPSW w wysokości 100% czesnego przyznane zostały także stypendystom Programu Stypendialno-Edukacyjnego STEP. Uhonorowani zostali studenci 1 roku Budownictwa:

- Pan Roman Ossipov,

- Pan Sergey Suhodolsky.

Wszystkim tegorocznym stypendystom składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!