Sympozjum Polskie drogi do niepodległości

14 listopada br. w siedzibie Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy w  ramach XXXVII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej odbyło się Sympozjum „Polskie drogi do niepodległości”.

Moderatorem Sympozjum był prof. KPSW, dr hab. Janusz Kutta. Prelekcję na temat "Rola duchowieństwa w  pielęgnowaniu polskości W Bydgoszczy i Wielkopolsce" wygłosił prof. WSG, dr Marek Chamot. "Kto Ty jesteś? Polak mały!" - rozważeniu kwestii wychowania patriotycznego w edukacji przedszkolnej podjęła się dr Katarzyna Stefanowicz-Zawiszewska. Następnie mieliśmy okazję wysłuchać prelekcji dr Grażyny Szabelskiej, która wskazała, że rodzina, szkoła oraz otoczenie publiczne to istotne obszary, w których wychowanie patriotyczne winno być permanentnie obecne.

Podsumowaniem sympozjum była ciekawa dyskusja, której motywem przewodnim było budowanie poczucia patriotyzmu i polskości
wśród młodych bydgoszczan.