O tłumaczeniach poza tekstem

Kto pracuje jako tłumacz lub dopiero marzy mu się taka praca, nie mógł przeoczyć wykładu zatytułowanego „Translating outside the text", który wygłosił w KPSW dr Yong Zhong. Spotkanie z pochodzącym z Chin tłumaczem, etnografem, twórcą filmów dokumentalnych, a obecnie pracownikiem University of New South Wales w Australii odbyło się 22 października.

Dr Yong Zhong pochodzi z Chin. Przez lata związany z uniwersytetami w Chinach, na Tajwanie i w Kanadzie, obecnie z australijskim University of New South Wales. Choć jest przede wszystkim tłumaczem i specjalistą w zakresie teorii tłumaczeń, zajmuje się również metodyką nauczania, etnografią i badaniami kulturowymi. Na swoim koncie ma ponad 40 publikacji naukowych oraz... kilka filmów dokumentalnych. Wykład zagranicznego gościa, dla studentów filologii angielskiej oraz wszystkich osób zainteresowanych teorią tłumaczeń, był niepowtarzalną okazją, by posłuchać teorii wybitnego specjalisty w tej dziedzinie.