Poznajmy się lepiej!

Zaledwie kilka dni temu pożegnaliśmy zagranicznych studentów, którzy uczyli się w KPSW przez ostatnie pół roku. Ich miejsce zajmują jednak nowi koledzy z uniwersytetów w Turcji, Grecji i na Ukrainie. W środę studenci przyjeżdżający na studia do Bydgoszczy rozpoczynają czterodniowy „tydzień" integracyjny. Imprezę adaptacyjną organizują uczelnie bydgoskie.

W środę (24 lutego) o 15.00 studenci będą mogli posłuchać wykładu i zobaczyć prezentację Mikołaja Sobocińskiego na temat „Wszystko co powinniście wiedzieć o Polsce" (UKW, aula Mikotoksyn, budynek F, ul. Chodkiewicza 30). O 17.00 rozpocznie się wieczór integracyjny w Klubie „Paragraf" w KPSW przy ul. Piotrowskiego 12, a zakończy go impreza w „Kredensie" przy Wełnianym Rynku. W czwartek (25 lutego) w samo południe, cudzoziemcy wysłuchają wykładu „Polska - instrukcja obsługi", a poprowadzi go Mark Hoogslag (WSG, Budynek K, sala K2, ul. Naruszewicza 11). Po lunchu, około 15.00 goście rozpoczną zwiedzanie Bydgoszczy. Piątek (26 lutego) to dzień spotkania z władzami Bydgoszczy (godz. 8.45, Urząd Miasta, ul. Jezuicka 1), który zakończy się warsztatami kulturowymi prowadzonymi przez Ewę Tajchert, która poradzi „Jak przetrwać za granicą" (godz. 15, Biblioteka CM UMK, II piętro, sala 9, ul. Skłodowskie-Curie 9). Sobotę (27 lutego) goście spędzą w Toruniu, zwiedzając miasto i przyglądając się, jak powstają słynne korzenne wypieki w Muzeum Piernika.