Zostań wolontariuszem i wspieraj innych

Jesteś studentem lub absolwentem KPSW i chcesz zostać wolontariuszem w ramach projektu pt. "Uczelniany Ośrodek Wsparcia Społecznego KPSW w Bydgoszczy"? Mamy dla Ciebie doskonałą propozycję.

„Uczelniany Ośrodek Wsparcia Społecznego KPSW" - taką nazwę nosi projekt, który uzyskał unijną dotację. Dzięki niemu, wsparciem zostanie objętych sto osób. To przede wszystkim osoby bezrobotne oraz zagrożone wykluczeniem społecznym z powodu ubóstwa, przemocy w rodzinie, alkoholizmu, narkomanii czy niepełnosprawności. Więcej w tej grupie będzie kobiet (około 70 procent), bo jak wskazują statystyki bezrobocia, to właśnie panie częściej dotyka problem braku pracy.

W ramach tego projektu poszukujemy osób, które chciałyby wziąć udział w tej inicjatywie jako wolontariusze. Zainteresowani przejdą specjalny kurs, a jego program będzie realizowany w grudniu 2009 r. i styczniu 2010 r.(wg harmonogramu, który zostanie zamieszczony na stronie internetowej KPSW). W kursie (30-godzinnym) będzie mogło uczestniczyć 12 osób, z których 5 będzie miało możliwość pracy w ramach projektu. Zostaną na niego zakwalifikowani studenci lub absolwenci, którzy:

• ukończyli co najmniej I rok studiów na Kujawsko - Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy,
  • są absolwentami Kujawsko - Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy,
  • mają już staż i osiągnięcia w pracy wolontariackiej lub dobroczynnej.

Absolwenci kursu otrzymają zaświadczenia o jego ukończeniu. Zainteresowani mogą składać wnioski (do pobrania na www.kpsw.edu.pl/ zakładka Europejski Fundusz Społeczny) do 15 grudnia 2009 r. w pokoju 207 A w budynku Kujawsko - Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy przy ul. Piotrowskiego 12-14.

KPSW realizuje projekt "Uczelniany Ośrodek Wsparcia Społecznego KPSW w Bydgoszczy" w ramach działania 7.2 Przeciwdziałanie wykluczeniu i wzmocnienie sektora ekonomii społecznej i poddziałania 7.2.1 Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.