Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

EN RU UA

Promocja książki prof. KPSW dr hab. Janusza Kutty

Z dumą informujemy, że w sobotę, 20 stycznia 2018 roku, o godz. 18.00 w sali koncertowej Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, przy ul. Gdańskiej 20 odbędzie się uroczysta promocja książki prof. nadzw. Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej, dr. hab. Janusza Kutty pt. "Dzieje Adwokatury w Wielkopolsce i na Pomorzu Nadwiślańskim w latach 1772-1945."

Wydarzenie organizuje Bydgoska Izba Adwokacka w ramach obchodów jubileuszu 100-lecia Odrodzonej Adwokatury Polskiej.
Najnowsza książka prof. Janusza Kutty stanowi rozwinięcie w aspekcie czasowym i geograficznym poprzedniej publikacji tj. "Historii Izby Adwokackiej w Bydgoszczy 1945-2010", która powstała w 2012 roku.

- (...) A zatem to kolejny krok w zachowaniu dla następnych pokoleń życia Adwokatury, ponadprzeciętnego angażowania się w różnego rodzaju działalność pozazawodową. (...) wydajemy kolejną książkę o historii adwokatury z przekonaniem, że stanie się zwierciadłem wewnętrznego życia narodu. A wszystko to dzieje się dzięki niestrudzonym inicjatywom Komisji Historycznej przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Bydgoszczy działającej pod przewodnictwem adwokata Macieja Dzierżykraja-Lipowicza - czytamy we wstępnie adw. Justyny Mazur, Dziekan ORA w Bydgoszczy.

 Promocji książki towarzyszyć będzie program artystyczny w wykonaniu chóru „City Singers” pod kierunkiem Marty Ronek-Koślińskiej oraz formacji Vio-dion-duo (Malwina Mikołajczak – skrzypce i Krzysztof Lutrzykowski – akordeon).
 
Wstęp na zaproszenia.

Przekazujemy serdeczne gratulacje i życzenia dalszego pomyślnego rozwoju naukowego.
 

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa
w Bydgoszczy

ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz
  52 321 11 88
  rektorat@kpsw.edu.pl