VII Międzynarodowe Otwarte Dni Nauki 2018 - galeria

Tegoroczna edycja trwała do 09 czerwca. Celem tej cyklicznej inicjatywy jest  popularyzacja nauki, kultury i sztuki oraz intensyfikacja umiędzynarodowienia studiów, a także promocja osiągnięć naukowych KPSW i naszych zagranicznych partnerów. W tegorocznej edycji można było znaleźć interdyscyplinarne wykłady otwarte, warsztaty, imprezy interkulturowe, wystawy. MODN organizowane są przez KPSW we współpracy z uczelniami z zagranicy, przedstawiciele niektórych z nich byli obecni na inauguracji: Prof. Iryna Zaverukha z Ukraińskiego Uniwersytetu Katolickiego, Prof. Maria Ioannides z Narodowego Uniwersytetu Technicznego w Atenach, Prof. Maksym Omelianenko z Kijowskiego Uniwersytetu Międzynarodowego na Ukrainie, Prof. Yaroslav Vyklyuka z Uniwersytetu Bukowyńskiego na Ukrainie, Prof. Gilbert Paulo Carrasco z Willamette University, College of Law Stany Zjednoczone Ameryki oraz Prof. Petro Gudz z Zaporoskiego Narodowego Uniwersytetu Technicznego na Ukrainie. W dowód dobrej współpracy z rąk JM Rektor prof. KPSW Helena Czakowska i Prorektora, prof. KPSW, Janusza Kutty otrzymali oni medale Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy.

Wraz z Inauguracją VII Międzynarodowych Otwartych Dni Nauki w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy rozpoczął się tydzień licznych, ciekawych inicjatyw. Pierwszego dnia odbył się cykl wykładów organizowanych przez Wydział Nauk Społecznych i Filologicznych zatytułowany „Strefa spotkań autorów aktywnych”. Następnie odbyła się konferencja „Sztuka tekstu”, w ramach której można było wysłuchać 25 ciekawych wykładów. Punktem kulminacyjnym dnia inauguracji był Międzynarodowy Piknik, na którym bawili się nie tylko uczestnicy MODN, ale także mieszkańcy Bydgoszczy.
W kolejnych dniach Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii zaprosił na międzynarodową konferencję, liczne interesujące wykłady otwarte oraz warsztaty. Nie brakowało także chętnych do skorzystania z atrakcyjnej oferty warsztatów, zajęć praktycznych oraz wykładów otwartych proponowanych przez Wydział Techniczny. W ramach MODN odbył się także Zjazd Artystyczny Uniwersytetu Dzieci „ALFA”, cykl wykładów otwartych „Pora na Profesora”, a także spotkanie z językiem angielskim, niemieckim i hiszpańskim w ramach Filologicznych Dni Nauki. Dużą popularnością cieszyły się warsztaty skierowane dla młodzieży „Manufaktura Młodych”.
Centrum Kształcenia Podyplomowego i Ustawicznego przygotowało między innymi niezwykle interesujące gry i zabawy sensoryczne z elementami diagnozy dziecka i warsztaty z tańca terapeutycznego. Podczas całego tygodnia MODN można było odwiedzać liczne wystawy np. Sploty wyobraźni, Co mówią rzeźby, Fragmentacja – budowa nowych struktur.
Na zakończenie VII edycji Międzynarodowych Otwartych Dni Nauki odbył się Festyn Rodzinny w Przedszkolu Bursztynek przy ul. Bełzy 2 w Bydgoszczy. Na festynie była moc atrakcji skierowana przede wszystkim dla najmłodszych, między innymi spotkanie z alpakami, dmuchany zamek czy pokaz gigantycznych baniek mydlanych.