Wizyta w New Bulgarian Univeristy

Pracownicy trzech działów Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy mieli przyjemność odwiedzić New Bulgarian University w Sofii. Wyjechali w ramach programu Erasmus+, przeznaczonego na szkolenie kadry pracowniczej Staff Mobility for Training.

W skład delegacji wchodziły: Dyrektor ds. Studenckich i Organizacji Kształcenia Beata Witkowska, pracownicy Centrum Obsługi Studenta i Dydaktyki: Zastępca Kierownika Karolina Romanowska i pracownik Anna Michułka. Dział Kwestury reprezentowała Zastępca Kwestora Justyna Kisicka, a Biuro Współpracy z Zagranicą (International Office) Koordynator Programu Erasmus+ Anna Szynkiewicz.

Wizyta rozpoczęła się spotkaniem z prof. Ralitsą Dimitrovą oraz Koordynatorem Programu Erasmus+ Eleną Spasovą, które następnie oprowadziły naszą delegację po kampusie NBU. Podczas spotkań w różnych działach pracownicy obu placówek wymienili doświadczenia na temat pracy poszczególnych jednostek. Pracownicy COSiD mogli prześledzić proces rekrutacji kandydatów na studia, który właśnie rozpoczął się na NBU.

Największe wrażenie na delegacji KPSW zrobiły wydziały powiązane ze sztuką i projektowaniem oraz pracownie artystyczne, szczególne wyróżniała się uczelniana galeria sztuki - mnogość rzeźb, witraży, instalacji artystycznych, zdjęć i plakatów oraz rękodzieła, które zdobiły korytarze i sale.

Kolejnym istotnym punktem wizyty było spotkanie z Prorektorem ds. Relacji Międzynarodowych prof. Dimitarem Trendafilovem. Na spotkaniu reprezentanci obu Uczelni omówili charakter swojej pracy oraz zaproponowali dalsze kierunki współpracy między Uniwersytetami.

Ostatnim oficjalnym spotkaniem była rozmowa z Prof. Renetą Dimitrovą, Dziekanem Wydziału Ekonomicznego, która w poprzednich latach była gościem na KPSW. Delegacja KPSW odwiedziła także bibliotekę ekonomiczną oraz księgarnię, które funkcjonują na Uniwersytecie.