Współpraca z zagranicą

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy to Uczelnia organizująca szeroko zakrojone międzynarodowe inicjatywy naukowe, kulturowe i sportowe. Studenci KPSW dzięki nawiązanym współpracom z partnerami zagranicznymi mają okazję do kształcenia się w międzynarodowym środowisku. W związku z tym podczas V Międzynarodowych Otwartych Dni Nauki gościliśmy licznych przedstawicieli kadr naukowych, m.in. z Chin, Bułgarii, Kazachstanu, Ukrainy, Turcji.  Reprezentanci uczelni z zagranicy spotkali się z JM Rektor prof. KPSW, dr Heleną Czakowską i Dziekanami oraz wzięli udział w specjalnie przygotowanej wycieczce po Bydgoszczy. Przybyli pracownicy naukowi włączyli się także bezpośrednio w organizację Międzynarodowych Otwartych Dni Nauki.

Miło nam poinformować, że KPSW rozpoczęła współpracę z Krajem Środka. Prof. Mo Lili i  prof. Quain Guoying, kolejno Dziekan i Wiceprezydent Uniwersytetu Zhejiang Wanli University (Chiny) odwiedziły naszą Uczelnię i przez kilka dni uczestniczyły w dniach nauki. Zachęcamy do zapoznania się z materiałem filmowym zawierającym wykład otwarty i wywiad z prof. Mo Lili - dostępnym na kanale Youtube.