Wykład ks. Wojciecha Szukalskiego

Biskup Jan Tyrawa zaprasza na wykład ks. prof. UAM dr hab. Wojciecha Szukalskiego pod tytułem: „Relacyjny charakter osoby ludzkiej w nauczaniu Karola Wojtyły/św. Jana Pawła II”. Spotkanie odbędzie się 25 listopada (poniedziałek) o godz. 19.00 w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Bydgoszczy (ul. Grodzka 18).

Ks. Wojciech Szukalski jest emerytowanym profesorem Wydziału Teologicznego w Poznaniu. Był wieloletnim dyrektorem Prymasowskiego Instytutu Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy i rektorem Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej. Członek Komisji Bioetycznej – Collegium Medicum UMK. W 2011 roku otrzymał nagrodę indywidualną II stopnia Rektora Uniwersytetu Adama Mickiewiczaza osiągnięcia w pracy naukowej. Ks. prof. dr hab. Wojciech Szukalski jestspecjalistą w dziedzinieteo-logii fundamentalnej iekumenizmu.

Informację przesłał ks. dr Marcin Jiers, Rzecznik Diecezji Bydgoskiej