Wykład Profesora Edwarda Kujawskiego

Dnia 2 grudnia, w ramach spotkań Koła Naukowego Geopalik, odbył się wykład Pana Profesora Edwarda Kujawskiego, twórcy kierunku „geodezja i kartografia”, nt „Metodologia prac w geodezji inżynieryjnej”. Prof. Edward Kujawski jest członkiem Geodezji Inżynieryjnej Komitetu Geodezji Polskiej Akademii Nauk, wypromował czterech doktorów nauk w zakresie geodezji i kartografii, opublikował kilkadziesiąt prac naukowych. Został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz wieloma odznaczeniami resortowymi.

Prof. w interesujący  i przystępny sposób pokazał, przyszłym geodetom, studentom Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej, jak duże znaczenie w geodezji inżynieryjnej ma zaplanowanie pomiarów geodezyjnych. Wyjaśnił  również, że sprawą kluczową w ich planowaniu jest dokładność wyników pomiarów - parametr który kwalifikuje je jako dobre lub też nieakceptowalne. Szczególnie zainteresowani byli, studenci lat wyższych, którzy obecnie przymierzają się do wyboru tematów prac inżynierskich. W rozmowie Profesor zaskoczył słuchaczy swoim poczuciem humoru. Po wykładzie na ręce profesora złożono podziękowania, za nieustanny kontakt z młodymi geodetami i życzliwy do nich stosunek.

fot. J. Jarzembowski