O pracy pedagoga w Turcji

Wykładowcy tureckiego Uniwersytetu Aksaray są gośćmi naszej uczelni. Zapraszamy studentów i nauczycieli na wykłady, które przygotowali zagraniczni goście. Pierwszy z nich, na temat tureckiego konserwatyzmu odbędzie się 23 maja (poniedziałek), a wygłosi go dr Mahmet Akinci (ul. Piotrowskiego 12-14, sala 204). Na kolejny zapraszamy w środę, 25 maja 2011 na godz. 8.00 do sali 112 przy ul. Toruńskiej 55-57. Drugie spotkanie adresowane jest w szczególności do studentów pedagogiki, a dotyczyć będzie systemu edukacji i pracy pedagoga w Turcji. Wykład wygłosi dr Ahmet Kurnaz.

Spotkania odbywają się w języku angielskim. Wykładowcy Uniwersytetu Aksaray:

Adiunkt dr Kurnaz Ahmet

Otrzymał tytuł licencjata na Uniwersytecie w Selcuk na Wydziale Nauczania w Szkole Podstawowej, tytuł magistra na tej samej uczelni w zakresie budowania programów nauczania (praca dyplomowa: "Badanie różnych zmiennych właściwości cech afektywnych wyjściowych i zachowań poznawczych wyjściowych na lekcji o wiedzy o społeczeństwie w klasie czwartej szkoły podstawowej") oraz tytuł doktora na tej samej uczelni w zakresie budowania programów nauczania (praca dyplomowa: "Wpływ szkolenia z zakresu krytycznego myślenia opartego na treści i umiejętnościach na umiejętność krytycznego myślenia studentów, osiągnięcia i postawy na lekcji o wiedzy o społeczeństwie w piątej klasie Szkoły Podstawowej"). Obszar jego zainteresowań obejmuje nauczenie umiejętności myślenia, zwłaszcza myślenia krytycznego oraz edukacji dzieci uzdolnionych i budowania dla nich programów nauczania. Obecnie jest członkiem Wydziału Nauczania Uniwersytetu w Aksaray. W ciągu ostatnich dwóch lat uczył następujących przedmiotów na studiach licencjackich:

1. Edukacja specjalna
  2. Budowanie programów nauczania
  3. Filozofia Edukacyjna
  4. Psychologia Edukacyjna
  5. Zasady i metodologie nauczania

Adiunkt dr Akinci Mehmet

Otrzymał tytuł licencjata na Uniwersytecie Gazi na Wydziale Administracji Publicznej, tytuł magistra na tejże uczelni (praca dyplomowa: "Różnice etniczne i religijne w Turcji") i tytuł doktora na Uniwersytecie Hacettepe (praca dyplomowa: "Główne aspekty tureckiej Myśli Konserwatywnej: w okresie 1946 -1980"). Skupił się na dziedzinie tureckiej historii politycznej. Obszar jego zainteresowań obejmuje historię myśli politycznej, nacjonalizm turecki, procesy demokracji. Obecnie jest członkiem wydziału Administracji Publicznej w Uniwersytetu w Aksaray. W ciągu ostatnich dwóch lat uczył następujących przedmiotów na studiach licencjackich:

1. Życie polityczne w Turcji
  2. Socjologia