Artyści z Albanii będą gościć w KPSW

Serdecznie zapraszamy studentów i pracowników KPSW na spotkanie z artystami z Albanii, które odbędzie się 13 grudnia o godz. 11.30. Naszymi gośćmi będą: Dziekan Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuk w Tiranie - prof. Sadik Spahija, Kierownik Departamentu Malarstwa prof. Fatmir Miziri, artysta i nauczyciel w szkole artystycznej Oert Miziri oraz wykładowca fotografii Akademii Sztuk w Tiranie Albes Fusha.

Podczas spotkania poruszane będą zagadnienia związane z historią i kulturą Albanii, a także współczesną sztuką tego państwa, wyrażającą walkę o zachowanie wolności i tożsamości narodowej.

Delegacja zagranicznych gości przebywa w Bydgoszczy na zaproszenie Galerii Miejskiej BWA, w której obecnie prezentowana jest wystawa zatytułowana „Ogród marzeń. Współczesna sztuka Albanii". Bydgoska wystawa jest największą, jak do tej pory wystawą współczesnej sztuki albańskiej, jaka kiedykolwiek była prezentowana. Więcej informacji na stronie www.galeriabwa.bydgoszcz.pl

Spotkanie odbędzie się 13 grudnia (poniedziałek) o godz. 11.30 przy ul. Toruńskiej 55-57, sala nr 3.